https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/stoji-cd-opravdu-o-cestujici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

M.Lysek: Stojí ČD opravdu o cestující ?

11.2.2002
Již několikrat jsem podlehl svému svědomí a místo cestování autem jsem zvolil železnici. Což o to, vlak byl čistější něž býval, bez zpoždění, ale...
 
No právě! Vlak typ IC, na který jsem si zakoupil i místenky, použil víkendové slevy a slevy na zpateční jízdenku, měl tu vadu, že místenky zakoupené do kupé, byly nikoliv do kupé, ale ve společném vágoně. Část kuřácka i nekuřácka neoddělená (byl jsem s malými dětmi).

Aby to nebylo málo, zpět již přípoj z tohoto vlaku ten den "prostě" nejel, a tak lístky jsem mohl v klidu dát dětem na hraní. Čekali bychom na dalši přípoj 4,5 hodiny, a tak jsem zvolil bez výčitek dopravu automobilem. V pohodlí, rychle a levněji než vlakem. Jenom ve mne zůstala pachuť něčeho, co jen stěží vzbudí můj zájem o cestovaní vlakem i přes jeho přínos pro ekologii. Lidi pracujíci na železnici, tedy ty, kteří i přes neustálé dotazy cestujících tvrdí, že je vše, jak má být, a když tak není, ještě uraženě pokřikují, ty je třeba změnit. Pak teprve může železnice být opravdu rovnocenná v cestování.

Pokuď i vy máte podobné nemilé zkušenosti s ČD, podělte se o ně a pokusme společně vyprovokovat odpovědné k činnosti. Jinak je asi nerozhýbeme, oni totiž(ČD) dostávají každoročně od státu (a tedy od každého z nás) dotace na osobní dopravu a tak je nic nenutí k zlepšování.


reklama

 
M.Lysek
Autor je čtenářem EkoListu po drátě.
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist