https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/vratne-obaly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ivana Dolejší: Vratné obaly

30.4.2002
Opět jsem se setkala s naprosto alibistickým přístupem prodejců k vratným obalům. V obchodní síti Delvita (tedy alespoň v obchodech, které běžně navštěvuji - Barrandov, Holešovice) již nejsou k dispozici absolutně žádné vratné skleněné lahve na šťávu. Pro upřesnění uvádím, že v minulosti byl jeden druh ve skle - ovšem nevratném. Nyní vše pouze v plastu!
 
Na můj dotaz "Proč?" mi bylo celkem odměřeně sděleno, že až vstoupí v platnost nový zákon o vratných obalech, pak se jim budou řídit. Co k tomu více dodat? Proč by se měli snažit, když je k tomu zákony nenutí a běžný zákazník nemá žádnou volbu výběru. Tedy jednu ano - jít jinam, pokud se ovšem jinde nesetká s naprosto stejným přístupem. Já osobně třídím odpad již několik let a jsem z našeho domu zřejmě jediná. Lidé asi nechtějí vidět! Je vůbec nějaká možnost, jak jim otevřít oči? Bohužel i někteří mí přátelé, kteří dříve odpad třídili a setkali se s tím, že v konečné fázi popeláři nasypali všechen odpad na jedno auto a odvezli ho na skládku nebo do spalovny, přestali. Mě toto zjištění odradit nemůže, ale i přesto se občas sama sebe ptám, jestli ta snaha není uplně zbytečná.
reklama

 
Ivana Dolejší
Autorka je "milovnicí přírody".
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist