https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/zabomysi-valky-velmi-casta-prekazka-v-reseni-problemu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Julius Pekárek: Žabomyší války - velmi častá překážka v řešení problému

4.1.2000
Líbí se mi výraz žabomyší války: velmi častá překážka v řešení problému, nebo zájmu. Jak to udělat, aby žába pochopila myš? To asi nelze. Neuvědomují si své postavení v prostředí. Za ně uvažuje miliony let příroda, jedinečná, pouze jedna! Nevede s nikým zpomalující diskuse. A člověk? Není jen jeden a každý je schopen uvažovat samostatně. Jak může příroda přehlasovat tolik jedinců se samostatnou inteligencí, jež obdařila stejnou schopností, jako má ONA?
 

reklama

 
Julius Pekárek
Autor je čtenář EkoListu
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist