https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/zelena-alternativa-v-reakci-na-ivana-dejmala
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jan Beránek: Zelená alternativa - v reakci na Ivana Dejmala

21.6.2004
Vážení občané, milí přátelé,

obracím se na vás s vědomím, že úspěch zelené politiky může být když ne vaším bytostným zájmem, tak přinejmenším vaší preferencí.
 
Proto vás naléhavě prosím, abyste ve víkendových volbách zvážili svoji podporu Straně zelených. Z osmi stran, které mohou podle různých analýz získat evropský mandát, představuje Strana zelených v mnoha ohledech jedinou skutečnou alternativu: nabízí ucelený a důkladně zpracovaný program, pestrou nabídku kompetentních osobností na kandidátce, zázemí a zkušenosti čtvrté nejsilnější skupiny v Evropském parlamentu.

Z předvolebních výzkumů je zřejmé, že o nezbytné překročení hranice 5 % se odehraje velmi těsný souboj několika stran, o jejichž úspěchu či neúspěchu mohou rozhodovat doslova jednotlivé hlasy. Případný neúspěch Strany zelených o několik takovýchto hlasů nebude bohužel znamenat vzestup nějaké jiné alternativy, ale posílení těch politických uskupení, které se zelenou politikou jistě nebudou mít nic společného – tedy především ODS, KSČM a skupiny kolem Vladimíra Železného.

Pomozte Zeleným prorazit – dejte nám svůj hlas a oslovte okruh Vaší rodiny, přátel či kolegů. Realistickou volbou Strany zelených jako alternativy zvýšíte nemalou naději, že váš hlas pro alternativu nepropadne.

-> Strana zelených jako jediná nabízí kandidátku, na které se pravidelně střídají muži a ženy, je vyváženým a pestrým výběrem osobností z oblasti kulturních, ekologických či sociálních spolků a iniciativ. Za Zelené kandidují obhájce lidských práv Jaromír Štětina, zakladatelka Asociace mateřských center a Žena Evropy 2003 Rut Kolínská, herec divadla Ypsilon a ochránce přírody Petr Vacek, ředitelka Ústavu Dáleného východu na Karlově univerzitě a generální tajemnice Evropské asociace sinologů Olga Lomová, předseda Středoevropské kolonie současného umění v Terezíně Petr Larva, spisovatelka Tereza Boučková. Lídrem kandidátky je šéfredaktor Literárních novin a ekolog Jakub Patočka.

-> Základním prvkem politiky Zelených ve všech oblastech je úsilí o zprůhlednění rozhodování, o větší váhu hlasů občanů a podpora občanských iniciativám. Klademe důraz na všechny stránky kvalitního společenského života: mezi naše priority patří kultura, vzdělávání či podpora ve společnosti znevýhodněných skupin.

-> Zelené ve volbách do Evropského parlamentu podporuje řada osobností, mezi jinými Helena Houdová, Oldřich Janota, Michael Kocáb, Hana Librová, Vladimír Merta, Reinhold Messner, Martin Stropnický, Kateřina Winterová či Jiří Zlatuška.

Svojí účastí ve volbách a hlasem pro Zelené výrazně snížíte riziko rýsující se nadvlády ODS a KSČM, mediální manipulace a korupčního chování v české politice.

Více informací najdete na internetových stránkách www.voltezelene.cz a www.zeleni.cz, případně se neváhejte obrátit na mne či naše kandidáty.

Tento příspěvek byl zaslán v pátek 11. 6. ve 21:40. Z tohoto důvodu nemohl být příspěvek zveřejněn před volbami do Evropského parlamentu. Na žádost autora jej zveřejňujeme dodatečně.


reklama

 
Jan Beránek
Autor je předseda Strany zelených
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist