https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/zeleni-pohrdaji-volici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ivan Brezina: Zelení pohrdají voliči

10.6.2004
Lídr evropské kandidátky Strany Zelených Jakub Patočka odmítl vysvětlit, proč se opakovaně snaží o rehabilitaci komunistické strany. Odmítl také zveřejnit své lustrační osvědčení, což je na pováženou vzhledem k prokázanému faktu, že u zrodu SZ stála bývalá Státní bezpečnost a že Patočka sám seznamy estébáků bagatelizuje.
 
Potenciálním voličům tak vyslal hned dvě důležité zprávy najednou. První zpráva zní: „Nevolte Zelené, protože vámi pohrdají a odmítají odpovídat na vaše legitimní předvolební dotazy.“ Druhá zpráva zní: „Nevolte Zelené, protože by se vám mohlo stát, že až se po volbách probudíte, budou komunisté a estébáci znovu u moci“. Že by měli nakonec pravdu ti, kdo přirovnávají Zelené k melounu (navrch zelení, uvnitř rudí s hnědými jádry)?
reklama

 
Ivan Brezina
Autor je novinář
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist