https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/ma-hormonalni-antikoncepce-negativni-vliv-na-prirodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Má hormonální antikoncepce negativní vliv na přírodu?

dotaz: 202

20. února 2005 | Radka Pivoňková
Je něco pravdy na tom,že hormonální antikoncepce vylučovaná z těl žen, které ji užívají působí negativně na přírodu? Je pravda, že se tím mění pohlaví ryb, nebo je to jen fáma?odpověď:


4. dubna 2007

Přečtěte si článek Má hormonální antikoncepce vliv na přírodu? ze 4. dubna 2007, který pro Zelenou domácnost napsal biolog Jaroslav Petr z Výzkumného ústavu živočišné výroby.

Martin Mach
Autor je redaktorem EkoListu.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 202".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ZB

Zdeněk Bláha

15.11.2014 09:28
Co se týče vlivu hormonální antikoncepce na přírodu, mám k tomu podobné poznatky jako uvádí avizovaný článek ze 4.dubna 2007. Zdroj informací např.také:
http://petr-kubac.blog.cz/1304/absolutni-antikoncepce
nebo video na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=wsLV2Mblh8M
Považuji to za velmi vážné.
Ještě horší je ovšem skutečnost týkající se etiky, a to že veškerá hormonální antikoncepce (HA) má raně potratový účinek při selhání primární
funkce bránění ovulaci, což potvrdil i známý sexuolog Radim Uzel - viz
http://aktualityhvezd.wordpress.com/2010/03/15/radim-uzel-potvrdil-abortivni-ucinky-hormonalni-antikoncepce/ ,
nebo podrobný popis „Antikoncepce – Co potřebujete vědět, ale nikdo o tom nemluví“ (hlavně str.6 a násl.) na
http://www.prolife.cz/download/sklad/b004-antikoncepce.pdf
Z obojího hlediska - jak etiky tak ekologie si myslím, že je nejvyšší čas vrátit se k přirozeným způsobům. Dnes lze přirozenou metodou
neplodných dnů (bez chemie) aplikovanou s pomocí malých osobních počítačů vyvinutých pro tento účel (např.Lady Comp) dosáhnou spolehlivosti srovnatelné s HA - viz např.: http://www.naturcomp.cz/ , zkušenosti
uživatelek viz http://www.prozdravi.cz/recenze/lady-comp-prirozena-antikoncepce.html Tyto minipočitače se vyrábí už řadu let.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist