https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/mycky-nadobi-nezustava-myci-prostredek-na-nadobi-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Myčky nádobí - nezůstává mycí prostředek na nádobí?

dotaz: 245

15. prosince 2008 | M. Vychová
Dobrý den,

na Vašich stránkách jsem našla informace o ekologičnosti prostředků na mytí nádobí z hlediska jejich biologické odbouratelnosti, chtěla bych se ale zeptat, zda existují výzkumy "ekologičnosti" těchto prostředků s ohledem na lidské zdraví. Konkrétně mám na mysli prostředky do myček nádobí, kde spotřebitel nemá možnost ovlivnit kvalitu oplachu jako při ručním mytí a tyto prostředky zůstávají na umytém nádobí a jsou víceméně konzumovány s potravinami v nich připravenými. Zajímalo by mne, které prostředky jsou z tohoto pohledu nejméně rizikové a zda existují myčky nádobí, které disponují funkcemi nebo technologiemi, které se s tímto problémem dokážou vypořádat.

Děkuji za odpověď.
odpověď:


6. března 2009

Tento dotaz nás inspiroval k napsání článku Myčky nádobí - nezůstává mycí prostředek na nádobí? (6.3.2009).

Přečtěte si související odpověď na dotaz: Jsou myčky nádobí opravdu ekologické?

Myjete nádobí ručně? Tak to dělejte správně! (5. 10. 2012)

Martin Mach Ondřej
Autor je redaktorem serveru Ekolist.cz.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 245".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist