https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/co-pro-vas-chystaji-prazske-ekoporadny-ke-dni-zeme-2019
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Co pro vás chystají pražské ekoporadny ke Dni Země 2019?

16.4.2019 11:47 | PRAHA (Ekolist.cz)
Den Země bude bude letos v pondělí 22. dubna.
Den Země bude bude letos v pondělí 22. dubna.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Markéta Hrnčálová / Ekocentrum Koniklec
Ekoporadnypraha.cz sdružují devět pražských organizací, které od roku 2012 pořádají semináře, akce pro veřejnost, vydávají publikace, letáky a poskytují poradenství v různých oblastech ochrany životního prostředí.
 

A co si pro vás nejen v rámci projektu ekoporadnypraha.cz připravili pro letošní Den Země?

Agentura Koniklec pro vás chystá nový projekt „Parukářka inNatura“, v rámci kterého vznikne mobilní aplikace obsahující interaktivní mapu a mnoho informacích nejen o přírodě na Parukářce.

Ekocentrum Koniklec bude mít svůj stánek 23. 04. 2019 na Dni Země 2019, který pořádá stejně jako v minulých letech hlavní město Praha, letos na téma „Předcházení vzniku odpadů“, dále nás můžete potkat 24. 04. 2019 na Toulcově dvoře a 28. 04. 2019 budeme na Dni Země na Praze 12 s podtitulem „Klimatické změny“.

Se stánkem a aktivitami na téma biodiverzita nás potkáte také 27. 04. 2019 v kroužkovací stanici Národního muzea v Hostivaři. Akce probíhá v rámci soutěže City Nature Challenge Praha 2019, kdy ve vymezeném termínu účastníci zaznamenávají svá pozorování pražské fauny a flory pomocí aplikace iNaturalist.

Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Markéta Hrnčálová / Ekocentrum Koniklec

Ekodomov můžete potkat od 18. do 21. 04. 2019 na výstavě Dům a zahrada Louny. Více informací naleznete zde. Dále se pro vás chystá nový leták na téma „Komunitní kompostování“.

Natura, quo vadis? vás zve již na 16. Ročník akce Den Země v Malešicích, který se koná 27. 04. 2019. Těšit se můžete na cestovatelské povídání o rumunském Banátu, vycházku s výkladem o malešických sochách nebo třeba „odpadkové divadlo“, jako volné seznámení s akcí „Ukliďme svět!“.

Mladí ochránci přírody už několik let každoročně v období kolem Dne Země pořádá na sídlišti v Praze 11 akci pro veřejnost nazvanou Příroda v Praze. Osvětová akce je zaměřená na pražskou přírodu a životní prostředí - zvířata, rostliny, zajímavosti o přírodě, studánky, význam vody ve městě apod. a letos proběhne 22. 04. 2019. Dalším příspěvkem tohoto spolku ke Dni Země je program pro veřejnost u některé z pražských studánek. Pro bližší informace sledujte web ekoporadnypraha.cz, kde v blízké době zveřejníme podrobnosti. Obě akce jsou pro účastníky zdarma a hlavním cílem je ukázat, že pečovat o přírodu a životní prostředí může docela jednoduše každý po celý rok, nejen na Den Země.

PRO-BIO Ligu můžete potkat se stánkem na již zmíněném Dni Země na Praze 12 s podtitulem „Klimatické změny“. Návštěvníci se zde dozvědí co je klimatická změna a jaké jsou její dopady na rostliny v našich krajích, jak u nás přibývá teplomilných druhů, jak také například ubývá hmyzu z naší krajiny, jak se mění spektrum ptáků zemědělské krajiny atp. Ke každému z témat bude připravena zajímavá praktická aktivita pro děti a dospělé. Další zajímavou akcí v měsíci dubnu, kterou můžete navštívit je workshop Bio všemi smysly aneb Vaření z biopotravin ve školní jídelně. Ta se uskuteční 25. 04. 2019 a více informací naleznete na webu.

Toulcův dvůr se letos chystá na oslavy Dne Země ve velkém, jelikož oslavy se pojí s krásným výročím 25 let činnosti organizace. Tématem akce je „Odpovědně každý den“ a můžete se těšit na koncerty, film, výstavu fotografií a dílničky a aktivity pro širokou veřejnost. Více informací o akci, která se koná 24. 04. 2019 najdete zde. Na pondělí 29. 04. 2019 si pro vás pak organizace Botič přichystala workshop s názvem „Hmyzí domy“, během kterého si zájemci budou moci vyrobit různá obydlí pro naše hmyzí kamarády, škvoří domeček, hmyzí hotel a jiné.

Ekolist.cz vás každý měsíc zásobuje zajímavými články z různých oblastí. Články vznikající v rámci našeho projektu najdete v rubrice Zelená domácnost.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Markéta Hrnčálová
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist