https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/dejte-evropske-komisi-vedet-o-zivotnim-prostredi-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dejte Evropské komisi vědět o životním prostředí města

4.8.2005 14:45 | PRAHA (EkoList)
Chcete něco udělat pro životní prostředí ve vašem měste? Vyplňte anketu. Všichni občané EU mají tento měsíc možnost vyjádřit se ke stavu životního prostředí ve svých městech prostřednictvím elektronické ankety, kterou Evropská komise zpřístupnila na svých internetových stránkách. Anketa bude ukončena 21. září 2005.
 

Mezi hlavní ekologické problémy měst patří znečištěné ovzduší, doprava a dopravní zácpy, vysoká hladina hluku, emise skleníkových plynů, rozrůstání měst do okolní krajiny, velká produkce odpadů a odpadních vod.
Ilustrační foto: Martin Mach/EkoList

Prostřednictvím ankety chce Evropská komise získat názory občanů Evropské unie ke stavu životního prostředí ve městech. Výsledky ankety poslouží při dokončení "Tématické strategie pro městské životní prostředí", jejímž cílem je nalézt cesty ke zlepšování životního prostředí měst. Ekologické problémy evropských měst mají podle Evropské komise významné důsledky na lidské zdraví, kvalitu života ve městech i ekonomické výsledky měst. Města ovlivňují i životní prostředí mimo město a mají vliv i na klimatické změny. Mezi hlavní ekologické problémy měst patří znečištěné ovzduší, doprava a dopravní zácpy, vysoká hladina hluku, emise skleníkových plynů, rozrůstání měst do okolní krajiny, velká produkce odpadů a odpadních vod.

Tématická strategie pro městské životní prostředí je součástí 6. akčního plánu pro životní prostředí, který byl přijat Evropským parlamentem v roce 2002.

Anketa je dostupná v dánštině, němčině, angličtině, francouzštině, italštině, holandštině a švédštině. Výsledky ankety budou po zpracování dostupné na stránkách Evropské komise. Výsledky jiných anket, které se také týkaly životního prostředí, naleznete zde.

Evropská komise prostřednictvím anket získává názory občanů Evropské unie i k jiným tématům. Více viz stránky Evropské komise Your voice in Europe.


reklama

Martin Mach
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist