https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/festival-zeme-na-taliri-uvede-filmy-ryba-kterou-jim-a-kolobeh-jedu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Festival Země na talíři uvede filmy Ryba, kterou jím a Koloběh jedů

19.11.2019 10:05 | PRAHA (Ekolist.cz)
Ryby, které možná sníte. Ilustrační snímek.
Ryby, které možná sníte. Ilustrační snímek.
Ve čtvrtek začne filmový festival Země na talíři dvěma světovými snímky v pražském kině Aero. Dorazí i Barbora Hernychová z firmy PROBIO a Milan Pospíšil, který s vlastním obchodem mění představy o zodpovědném rybolovu.
 

Kino Aero bude 21. listopadu otevřeno všem návštěvníkům Festivalu dokumentárních filmů o jídle Země na talíři. Ti se mohou od 17:00 zúčastnit pestrého programu, ve kterém nebudou chybět ani diskuze, prodejní stánky a dvě výstavy.

“Cílem této akce je nejen pomocí filmů zvýšit povědomí o tom, jak jídlo a jeho produkce ovlivňuje svět kolem nás, ale také propojení všech zainteresovaných stran z různých oblastí, ať už se jedná o jednotlivce, neziskové organizace či profesionály již v tomto oboru působící,” vysvětluje organizátorka festivalu, Viktorie Tenzerová.

Od 18:00 můžete zavítat na inspirativní a podnětný snímek „Ryba, kterou jím“ o udržitelném rybolovu a iluzi, že zdroje v oceánu jsou nekonečné. Filmem provádí spisovatel a nadšený rybář Paul Greenberg, který se při hledání odpovědí na otázky lovu ryb i vlivu jejich konzumace na lidské zdraví vydává na dobrodružnou výpravu do míst, kde problémy rybolovu vznikají, a pátrá po jejich možných řešeních.

V 20:30 následuje úspěšný snímek z americké produkce „Koloběh jedů“, který zajímavě informuje o pesticidech a dopadech na životní prostředí a zdraví lidí. Na pouti po Indii, Mexiku, Argentině, Bhútánu a Spojených státech, film vypráví s pomocí výpovědí mnoha významných osobností, od prezidenta Jimmyho Cartera po jeho svátost Dalajlámu, šokující praktiky chemického průmyslu.

Kromě toho se diváci budou moct zapojit do poutavých debat s Barborou Hernychovou z firmy PROBIO, největšího českého výrobce biopotravin, a Milanem Pospíšilem, vlastníkem prodejny Přístav Valnovka, ve které kladou důraz na původ, kvalitu i příběh ryb.

Diváci budou moci v kině navštívit také stánek Česko proti chudobě, dvě výstavy Cena kakaa a Hladová planeta a pořídit si dobré jídlo z bio-dynamického zemědělství od Svobodného statku na soutoku a od PROBIO.

Devátý ročník festivalu pořádá organizace Na Mysli. Lístek na promítání seženete za 100 Kč. Všechna promítání budou provázet české titulky.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist