https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/hledate-informace-o-tom-jak-spravne-tridit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hledáte informace o tom, jak správně třídit?

7.4.2005 11:13 | PRAHA (EkoList)
Odpověď na otázku, jak třídit obalové odpady, můžete najít například na stránkách www.jaktridit.cz, které provozuje společnost EkoKom. Na tomto webu se dozvíte, co do kontejnerů na tříděný odpad patří a co ne.
 

Mimo jiné se zde dočtete, že není potřeba z PET lahví sundavat víčka a etikety - o to se postarají při zpracovávání odpadu -, ale že je dobré lahev před vyhozením sešlápnout, aby ve sběrné nádobě zbytečně nezabírala místo.

Titulní stránka webu www.jaktridit.cz.
Repro: EkoList

Mezi časté otázky čtenářů EkoListu je, zda se mají obaly od potravin před vyhozením vymývat. Na stránkách www.jaktridit.cz zjistíte, že například kelímky od jogurtů či jiných potravin není třeba vymývat, stačí pořádně vyškrabat. Drobné nečistoty budou odstraněny při zpracování.

Další zajímavá informace je, že z dopisních obálek není nutné odtrhávat průhlednou fólii. Podle informací na webu mají zpracovatelé papírového odpadu zařízení, které si s nimi poradí za Vás.

Internetové stránky www.jaktridit.cz jsou vcelku přehledné, mnoho informací se čtenář dozví pouhým kliknutím na flashové animace, základní informace nebude dlouho hledat. Zajímavostí jsou fotogalerie a videa s komentářem, které odhalují proces recyklace. Divák se tak podívá, jak funguje třídící linka, dozví se, jak probíhá zpracování materiálu a co z nich pak dá vyrobit. Snad jen trochu chybí informace o datové velikosti videa pro ty, kteří nemají uplně rychlé připojení k internetu.

Stránky www.jaktridit.cz vznikly počátkem února jako součást reklamní kampaně společnosti EkoKom. Letošní reklamní kampaň se má zaměřit především na kvalitu třídění, předat spotřebitelům informace o tom, co a jak třídit.

Společnost EkoKom je autorizovaná obalová společnost, která zajišťuje sdružené plnění povinností zpětného odběru a využití odpadu z obalů, které vyplývají ze zákona o obalech. Povinnosti zpětného odběru a využití odpadů z obalů mají podle zákona osoby, které uvádějí obaly nebo balené výrobky na trh nebo do oběhu. Tyto osoby, pokud nechtějí povinnosti ze zákona plnit samy, se mohou s EkoKomem dohodnout na poplatku, za ktery jejich povinnosti prevezme na sebe. EkoKom pak zajišťuje plnění zmiňovaných povinností prostřednictvím systémů tříděného sběru v obcích a prostřednictvím činnosti osob oprávněných nakládat s odpadem. To znamená, že společnost EkoKom fyzicky nenakládá s obalovým odpadem, ale podílí se zejména na financování nákladů spojených se sběrem, svozem, tříděním a využitím obalového odpadu.


reklama

 
Martin Mach

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist