https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jihoceska-rosa-znovu-vydala-pruvodce-ekospotrebitele
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihočeská Rosa znovu vydala Průvodce ekospotřebitele

29.12.2015 17:04 | PRAHA (Ekolist.cz)
Zdroj | Rosa
Českobudějovická ekoporadna Rosa vydala čtvrtou reedici Průvodce ekospotřebitele. Brožura je určena lidem, kteří se chtějí dozvědět více o dopadech každodenního života spotřebitele a hledají cesty, jak ty svoje co nejvíce omezit.
 

Publikace obsahuje řadu konkrétních praktických návodů a tipů, které pomohou ušetřit peněženku i přírodu. A přináší otázky, které se samy nabízejí, jen si je občas nechceme připustit. Co třeba zajít nakoupit do místního obchůdku s vlastní taškou a nechat auto doma? A koupit opravdu jen to, co potřebujeme? Co kupovat co nejméně potraviny z druhého konce světa?

Průvodce uvádí též různé tipy pro snížení spotřeby tepla v domácnosti, jak využívat osvětlení nebo jak snížit energetickou náročnost bytu. Rodiče se dozví, jaké hračky bezpečně rozvíjí motoriku a ducha dítěte a přitom nezatěžují životní prostředí či jak předejít hromadě plenkového odpadu. Nebo že čisté domácnosti lze docílit i bez chemie a nutné dezinfekce všeho možného.

Jak říká ředitelka společnosti Rosa Helena Jaloševská: „Je potřeba začít u sebe, srovnat si své hodnoty, být vnímavý, zkoumat, pídit se po šetrnějších způsobech žití, dožití a přežití. A hlavně je uvádět do praxe.“ Průvodce ekospotřebitele k tomu může být skvělým společníkem. Brožurka stojí 65 Kč a k mání je buď v e-shopu Rosy nebo kanceláři společnosti Rosa.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist