https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/kvuli-kurovcove-kalamite-zakazaly-urady-vstup-do-casti-lesu-kolem-prysku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli kůrovcové kalamitě zakázaly úřady vstup do části lesů kolem Prysku

26.5.2021 10:50 | PRYSK (ČTK)
Zákaz platí až do 21. srpna. Ilustrační foto
Zákaz platí až do 21. srpna. Ilustrační foto
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Kvůli kůrovcové kalamitě zakázaly úřady vstup do části lesů kolem Prysku na Českolipsku. Kvůli nebezpečí pádu suchých stromů a větví jsou uzavřené i některé turistické trasy. Zákaz platí až do 21. srpna, sdělila ČTK Radmila Pokorná, mluvčí Městského úřadu Nový Bor, který zákaz na podnět Lesů ČR vydal.
 

"Ve vymezeném území se kvůli kůrovcové kalamitě nachází zvýšené množství nestabilních souší, zlomených, vyvrácených a zavěšených stromů. Hrozí tu tak jejich nekontrolovaný pád, v některých případech i z vysokých skal," vysvětlila důvody rozhodnutí Věra Svobodová z lesního hospodářství a rybářství. Zdůraznila, že nestabilní porost může ohrozit návštěvníky lesa na zdraví a životě.

Zakázaný je vstup do části lesů v oblasti Dolního Prysku a také na několik oblastí v Horním Prysku. Nebezpečí hrozí i na turistických trasách, uzavřené jsou proto naučná stezka Okolím Studence a Kamziční stezka.

V současné době probíhají na území sanační práce. Kvůli členitému terénu a obtížnému přístupu musí lesníci využívat stromolezecké techniky a práce tak postupují jen pomalu. "Pokud se podaří les vyčistit rychleji, než je stanovený termín, bude zákaz vstupu odvolaný," dodala mluvčí úřadu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist