https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/mate-na-zahrade-skvely-system-pro-vyuzivani-destove-vody-prihlaste-ho-do-souteze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Máte na zahradě skvělý systém pro využívání dešťové vody? Přihlaste ho do soutěže

6.4.2016 14:11 | PRAHA (Ekolist.cz)
Máte to vymyšlené lépe?
Máte to vymyšlené lépe?
Dešťovou vodu lze pod okapem chytat třeba do staré vany. Možná ale máte na své zahradě daleko důmyslnější a vtipnější systém. Právě na originální nakládání s dešťovou vodou na zahradě se zaměřuje fotograficko-kutilská soutěž Dešťovka na zahradě. V soutěži ani tak nejde o kvalitu fotografií, jako o nápaditost, funkčnost a celkové přednosti řešení. Uzávěrka příjmu soutěžních příspěvků je 31. srpna 2016.
 

Soutěže se můžete zúčastnit buď jen jako fotograf, který coby lovec nápadů zachytil cizí neotřelé řešení dešťové vody na zahradě. A nebo se můžete zúčastnit se svým vlastním dílem v kategorii kutil. Zaměření v obou kategoriích je stejné, jde o zachycení a popsání zajímavě řešených svodů dešťové vody, nádrží a závlah.

"Dešťová voda je měkká voda bez chloru a zadarmo. Shromáždit ji lze bezprostředně s každou přeháňkou i v době jinak velkého sucha, kdy vyprahlá půda vláhu hůře vstřebává a studny jsou vyschlé. Zvláště se hodí na zavlažování a každý dobrý zahrádkář se ji snaží zachytit," říká Jiří Jakl z pořádající organizace Zvonečník. Lepší využívání dešťové vody může podle něho mít význam i jako adaptace na změny klimatu.

Soutěž chce upozornit na možnosti, které dešťová voda skýtá a inspirovat kutily. Smyslem ale také je popostrčit nabídku zahradnictví k rozvinutí "dešťovkového" sortimentu s okapovými odbočkami, zásobními nádržemi s čerpadly či kapkovými závlahami. "Cílem je ukázat ostatním zajímavé nápady a řešení. Nenechme si vnutit strategii obchodních řetězců, které dosud prodávají především postřiky a závlahy vázané na vodovod," říká Jakl.

Slavnostní vyhlášení výsledků a ukončení soutěže proběhne v Národním zemědělském muzeu 21. září 2016. Vyhrát je možné hodnotné knižní publikace, roční předplatné časopisu Zahrádkář a vstupné do všech poboček Národního zemědělského muzea. Podrobnější informace jsou dostupné na stránkách www.zahradni.net. Soutěž vyhlašují spolek Zvonečník, časopis Zahrádkář a Národní zemědělské muzeum. Soutěž je určená pro všechny zahrádkáře se zájmem o využívání dešťové vody.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist