https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/mesto-jihlava-prodava-nakupni-latkove-tasky-na-vice-pouziti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Město Jihlava prodává nákupní látkové tašky na více použití

25.5.2017 09:46 | PRAHA (Ekolist.cz)
Jihlava chce předcházet zbytečným odpadům. Prodává proto látkové nákupní tašky. S ježky (na snímku) a s jelenem.
Jihlava chce předcházet zbytečným odpadům. Prodává proto látkové nákupní tašky. S ježky (na snímku) a s jelenem.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Město Jihlava chce svým občanům usnadnit nevytváření odpadů. Začala proto prodávat bavlněné nákupní tašky, které nejen pro občany Jihlavy mohou být náhradou plastových nákupních tašek. "Navíc pobaví dvěma druhy vtipných potisků s ježky ze znaku města a s jelenem," říká Jiří Tulis, tiskový mluvčí města Jihlavy.
 

Jihlava informuje, že samotná výroba plastů je velkou zátěží pro životní prostředí a doba jejich rozkladu se počítá na stovky let. „Člověk je součástí přírody a proto samotné uvědomení si, že některé věci po něm mohou zůstat i celá staletí, by nás všechny mělo motivovat ke změně chování,“ říká vedoucí oddělení služeb v životním prostředí Martina Gregorová.

Každou minutu se na světě spotřebuje jeden milion igelitových tašek, každý rok se v Evropě spotřebuje na 90 miliard plastových sáčků. Nejen oficiální místa, ale už i obchodní řetězce se začínají přiklánět k postupům, které jsou šetrnější k přírodě. Jihlava trend předcházení vzniku odpadů podporuje. Například prodejem textilních tašek nebo dotovaných kompostéru.

Textilní nákupní tašky lze zakoupit za 40 korun v Turistickém informačním centru v budově radnice na Masarykově náměstí. Investice se vrátí po několika nákupech. Životnost textilní tašky je mnohonásobně vyšší než je životnost plastových tašek.

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist