https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/mf-dnes-i-v-cesku-lze-koupit-zdravi-skodliva-detska-odrazedla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MF DNES: I v Česku lze koupit zdraví škodlivá dětská odrážedla

10.10.2008 11:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
MF DNES upozornila na výsledky německého spotřebitelského časopisu TEST. Podle výsledků obsahují držadla, sedadla nebo pláště kol toxické látky.
 

„TEST podrobil zkouškám patnáct výrobků. Jedenáct z nich však v testu nevyhovělo. Zátěžovými testy sice prošly, nicméně téměř všechny obsahovaly, v menším či větším množství, zdraví nebezpečné látky,“ píše MF DNES v článku z 26.9.2008.

„Čtyři testované hračky by se dokonce neměly vůbec prodávat, protože se v plastových částech našel zakázaný ftalát DEHP. Ten má podíl na vzniku alergií, astmatu nebo dokonce rakoviny. Většina odrážedel z německého testu je přitom k dostání i na českém trhu,“ píše dále MF DNES.

Z testu nejlépe vyšlo odrážedlo Kettler Speedy a velmi dobře dopadlo i dřevěné odrstrkovadlo Kokua Mountain.

Více podrobností včetně rad, jak vybrat vhodné odstrkovadlo, naleznete v článku Test: Jedovatá odrážedla pro děti se prodávají i v Česku a Infografice.


reklama

 
Martin Mach Ondřej

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist