https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/miss-kompost-2016-vyhral-rotacni-komposter-pred-komposterem-ze-starych-necek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Miss Kompost 2016: vyhrál rotační kompostér před kompostérem ze starých necek

2.12.2016 16:41 | PRAHA (Ekolist.cz)
Vítězný otočný kompostér Michala Nováka.
Vítězný otočný kompostér Michala Nováka.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Michal Novák / Kompostuj.cz
11. ročník soutěže o nejlepší kompost zná své vítěze. Mezi oceněné patří domácí otočný kompostér, vermikompostér ze starých necek či komunitní kompost z Prahy.
 

Soutěž Miss Kompost je určená jak pro zkušené kompostáře, tak i úplné začátečníky. Její hlavní myšlenkou je zprostředkovat neformální prostor pro výměnu postřehů a zkušeností, stejně jako inspirovat na základě reálných úspěchů. Za tímto účelem funguje nejen internetová galerie přihlášených kompostů, ale právě i Kompost FEST, kde je možné si osobně promluvit s oceněnými kompostáři i odborníky na kompostování.

Celkem bylo do letošního ročníku přihlášeno 65 soutěžních kompostů rozdílných druhů, od malých domácích vermikompostérů až po velké komunitní kompostéry.

Výhercem se s po domácku vyrobeným otočným kompostérem stal Michal Novák z Roztok, druhé místo s kompostérem ze starých necek obsadil Miroslav Veverka ze Žandova a na třetím místě je Veronika Hniličková z Benešova. V internetovém hlasování zvítězila Zdeňka Hatinová z Libníkovic. V kategorii školy vyhrála MŠ Pohádka z Plané nad Lužnicí. V pražské regionální kategorii se na prvním místě umístil Petr Plechata se svým kompostérem ze starých kbelíků.

Další kompostéry je možné prohlédnout na webu Kompostuj.cz.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist