https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/na-trh-se-dostava-novy-praci-prasek-s-certifikatem-ekologicky-setrny-vyrobek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na trh se dostává nový prací prášek s certifikátem Ekologicky šetrný výrobek

14.11.2005 10:48 | PRAHA (EkoList)
Na český trh se dostává druhý prací prostředek, který má certifikát Ekologicky šetrný výrobek (EŠV). Prací prášek Qalt Excel vyrábí firma Qalt Rakovník, k dostání by měl být od začátku prosince v řetězci obchodů Delvita.
 

Qalt Excel, ekologicky šetrný výrobek.
Foto: Qalt Rakovník

Prvním pracím prostředkem, který získal certifikát Ekologicky šetrný výrobek, je prací řada firmy Missiva. Tento produkt je dostupný jen přes dealerskou síť prodejců nebo v několika málo bioobchůdcích. Nový prací prostředek Qalt Excel by mohl být snáze dostupný. Podle výrobce by se cena měla pohybovat okolo 89 - 99 Kč za 1,5 kilogramové balení.

"V součastné době jednáme s několika dalšími obchodními řetězci a velkoobchody, potýkáme se však ve většině případů z chladným přístupem," říká ředitel Qaltu Jiří Halml.

Prací prostředek Excel je koncentrát, oproti běžnému pracímu prostředku se dávkuje menší množství. Podle Halmla se v závislosti na tvrdosti vody a zašpinění prádla může jednat o poloviční dávkování se stejným pracím účinkem.

"K zavedení EŠV nás vedlo zamyšlení se nad stavem životního prostředí," říká Halml. "Jako česká firma jsme chtěli přispět k vylepšení této situace u nás a doufáme, že i v zahraničí."

Ekologicky šetrný výrobek je ministerstvem životního prostředí garantovaný certifikát. Spotřebitelé se podle něho mohou snadněji rozhodovat při svých nákupech. Certifikát Ekologicky šetrný výrobek označuje výrobky, které jsou oproti ostatním srovnatelným výrobkům šetrnější k životnímu prostředí. Výrobky, které v různých kategoriích získaly EŠV, naleznete zde.


reklama

 
Martin Mach

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist