https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/napojte-se-i-vy-video-laka-na-pouzivani-vody-z-kohoutku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

video uvnitřNapojte se i vy! Video láká na používání vody z kohoutku

8.10.2010 10:25 | PRAHA (Ekolist.cz)
Kupujeme si balenou vodu? Ve většině případů tím jen zbytečně zatěžujeme životní prostředí dopravou a odpadem, obtěžujeme se s nošením těžkého nákupu a plýtváme penězi. Voda z obchodu totiž není zdravější ani bezpečnější než voda z kohoutku, informuje brněnský Ekologický institut Veronica. A k pití vody z vodovodu láká i prostřednictvím videa.
 

Podle informací na stránkách Veroniky o pitné vodě je voda z vodovodního kohoutku 125krát levnější než voda balená. Přitom kohoutková voda patří k nejkontrolovanějším potravinám a máme ji snadno dostupnou přímo doma v kuchyni. A při jejím používání nevznikají zbytečné obaly.

"Video teď měsíc poběží v brněnských kinech," říká k šotu Petr Ledvina z Veroniky. Případní zájemci mohou video od Veroniky získat i ve formátu vhodném pro promítání na festivalech či soukromých akcích.

Více informací o pitné vodě z kohoutku se dozvíte na stránkách www.veronica.cz/voda/.


reklama

 
Tento text vznikl v rámci projektu Environmentální občanské poradenství, který je realizován díky finanční podpoře SFŽP a MŽP.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist