https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/nova-mobilni-aplikace-prozradi-nejblizsi-zachrannou-stanici-pro-zvirata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nová mobilní aplikace poradí nejbližší záchrannou stanici pro zvířata

4.8.2016 02:39 | PRAHA (Ekolist.cz)
Zatím dostupná aplikace Zvíře v nouzi funguje pro telefony se platformou iOS (Apple, iPhone). Do konce roku má vzniknout také verze pro telefony se systémem Android
Zatím dostupná aplikace Zvíře v nouzi funguje pro telefony se platformou iOS (Apple, iPhone). Do konce roku má vzniknout také verze pro telefony se systémem Android
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČSOP
Usnadnit komunikaci a efektivněji pomáhat živočichům ve volné přírodě má nová aplikace pro chytré telefony Zvíře v nouzi. Stojí za ní Český svaz ochránců přírody (ČSOP).
 

Aplikace podle ochránců přírody umožní nálezci zvířete hned kontaktovat příslušnou záchrannou stanici. „Končí tak zbytečné obtelefonovávání složek integrovaného systému, útulků či stanic na kilometry vzdálených," uvedla Zdeňka Nezmeškalová z ČSOP. Záchranné stanice také doufají, že díky rychlejšímu telefonickému spojení ubyde z přírody zbytečně odnesených mláďat, jelikož bude možné přesvědčit nálezce ještě na místě, že některé případy nevyžadují převzetí zvířete do péče.

„Najdete-li v přírodě volně žijící zvíře, u kterého se domníváte, že není něco v pořádku, aplikace díky vaší GPS pozici vyhledá záchrannou stanici, v jejíž působnosti se právě nacházíte a nabídne Vám rovnou do stanice zavolat," popisuje její fungování Zdeňka Nezmeškalová. Kromě toho umožní poslat do záchranné stanice také GPS souřadnice místa nálezu nebo naopak naviguje nálezce do stanice. Přes aplikaci je možné do stanice poslat i fotografii zvířete pro jeho snadnější identifikaci. A nejen nálezcům pak také možnost zaslat jednorázovou či měsíční dárcovskou sms nebo platbu na účet sbírky Zvíře v nouzi, který je významným zdrojem financí pro zajištění chodu stanic.

Aplikaci lze stáhnout na adrese: https://itunes.apple.com/cz/app/zvire-v-nouzi/id1126438867?ls=1&mt=8

Zatím dostupná aplikace Zvíře v nouzi funguje pro telefony se platformou iOS (Apple, iPhone). Stojí za ní vývojář Miroslav Poživil, který nabídl vytvoření programu ochranářům zcela zdarma. Do konce roku má vzniknout také verze pro telefony se systémem Android. Spolupráci na ní přislíbila i univerzita v Hradci Králové.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist