https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/nova-publikace-uspory-v-domacnosti-radi-jak-se-doma-mohou-chovat-ekologicky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nová publikace Úspory v domácnosti radí, jak se doma chovat ekologicky

13.12.2017 13:49 | PRAHA (Ekolist.cz)
Nová publikace Úspory v domácnosti radí, jak se doma mohou chovat ekologicky. Čtenáři se velmi jednoduchým jazykem a zjednodušenou formou dozví, jak šetřit elektřinu, jak správně topit či šetřit vodou. Publikace se dále věnuje zdravému bydlení (větrání) a odpadům. Materiál připravila a vydala Síť ekologických poraden STEP a je určen pro celé Česko, psaná je s ohledem na lidi s jakýmkoliv znevýhodněním.
 

„Každý může udělat něco pro přírodu a ještě přitom ušetřit peníze. Každý může začít. Když se našimi radami budete alespoň trochu řídit, ušetříte nějakou tu korunu, bude se vám lépe bydlet a něco navíc uděláte i pro přírodu,“ říká v předmluvě autor textu Petr Ledvina ze Sítě ekologických poraden STEP.

V publikaci se nemluví o fyzikálních jednotkách, o důležitosti ochrany životního prostředí, ale vše je převedeno na úsporu peněz. Materiál je určen přímo cílové skupině znevýhodnění, pro kterou je psán velmi jednoduchým jazykem, obsahuje návodné ilustrace a velké písmo. Místo webových odkazů nabízí možnosti osobních konzultací se řadou speciálních poraden a subjektů, které jsou v závěru zmíněny.

Publikace je dostupná komukoliv, autor ji ale připravoval s ohledem na lidi s jakýmkoliv znevýhodněním, ať už jde o seniory, či zdravotně postižené či lidi chudé. Brožurou jsou tito lidé směrováni k šetrnému vztahu k životnímu prostředí, šetřením energiemi a odpovědnému spotřebitelskému chování prostřednictvím změny spotřebitelských návyků.

Publikace je k dispozici zdarma a zájemci a organizace, které se znevýhodněními pracují, ji mohou získat v sídle vydavatele a nebo si ji mohou nechat doručit poštou. Síť ekologických poraden a její jednotlivé organizace také všem zájemcům zdarma rádi poradí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
Vydání článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist