https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/spotrebitelsky-test-mf-dnes-nektere-balene-vody-prohraly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Spotřebitelský test MF DNES: některé balené vody prohrály

19.8.2005 14:46 | PRAHA (EkoList)
Server www.idnes.cz přinesl výsledky spotřebitelského testu, zaměřeného na kvalitu pitné vody, a to jak balené, tak z vodovodu: některé balené vody prohrály.
 

"Mnoho lidí považuje balenou vodu z obchodu za kvalitnější a bezpečnější než vodu, kterou si doma natočí z kohoutku. Opak může být pravdou. Z vodovodu může téct lepší voda než ta, za kterou platíme mnohonásobně víc. Záleží na tom, na jaký vodovod jste napojeni a jakou balenou vodu si kupujete," píše Hana Večerková z MF Dnes.

Voda z vodovodu pro test byla odebrána v třinácti regionálních redakcích a obstála bez závad. Za to tři z třinácti nelevnějších balených vod nevyhověly vyhláškám.

"Tvrdit jednoznačně, že voda z kohoutků je lepší než voda balená, by bylo odvážné. Nezkoumali jsme všechny kohoutky po celé republice ani všechny balené vody na trhu, zaměřili jsme se jen na ty nejlevnější. S klidným svědomím však můžeme říct, že kupovat laciné vody se nevyplatí," píše Hana Večerková.

Jak dále uvádí server iDnes.cz, balenou vodu lze koupit ve čtyřech druzích: voda přírodní minerální, pramenitá, kojenecká nebo pitná. Zatímco první tři druhy pocházejí z podzemních zdrojů, balená pitná voda může být stáčena z jakéhokoliv zdroje, tedy i z veřejného vodovodu.

Další podrobnosti naleznete v článku Voda z kohoutku porazila kojeneckou, který vyšel 8. července 2005. Grafické zobrazení výsledku testu naleznete zde. Další spotřebitelské testy tohoto serveru naleznete zde.


reklama

Martin Mach
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist