https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/udrzitelnou-modu-predstavi-v-praze-festival-slou-days
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Udržitelnou módu představí v Praze festival Slou Days

24.3.2019 23:10 | PRAHA (ČTK)
Název festivalu Slou Days odkazuje k anglickému termínu Slow Fashion (Pomalá móda). Ilustrační snímek.
Název festivalu Slou Days odkazuje k anglickému termínu Slow Fashion (Pomalá móda). Ilustrační snímek.
Oblečení, doplňky, organickou kosmetiku i bytové vybavení nabídne v Praze festival udržitelné módy Slou Days. Na festivalu se představí desítky značek z oblasti ekologické a etické módy. Cílem je upozornit na ekologické problémy a podpořit větší udržitelnost. Přehlídka se uskuteční od 5. do 6. dubna v karlínských prostorách Hauch Gallery. O programu informovala mluvčí festivalu Olga Bures Vrbikova.
 

Název festivalu Slou Days odkazuje k anglickému termínu Slow Fashion (Pomalá móda). Slow Fashion vznikl jako reakce na Fast fashion (Rychlou módu) produkující trendového oblečení za co nejnižší náklady bez ohledu na sociální a environmentální dopady. Textilní průmysl je po ropném průmyslu druhým největším znečišťovatelem planety. Slow Fahion proto naopak klade důraz na kvalitu a tradici s respektem k biodiverzitě a lidským právům.

Na festivalu se představí například značka barevných tenisek Cave, které jsou vyráběny ze zbytkových materiálů českých tradičních výrobců. Organické produkty pro péči o tělo a vlasy nabídne bio kosmetika Jagaia. Své výrobky dále uvedou Absolution cosmetics, Bionaturalia, Haaro Naturo, Meera Design nebo Spolu v lese. Pro návštěvníky jsou rovněž připraveny setkání s firmami, přednášky, semináře a workshopy.

Součástí festivalu je soutěž S Brand pro značky podporující udržitelnou módu. Vítěz třetího ročníku soutěže S Brand bude vyhlášen 5. dubna. Cílem soutěže je rozšířit povědomí o etickém podnikání mezi studenty a mladými lidmi a podpořit vznik zodpovědných projektů. Vítězem loňského ročníku se stala kolekce značky Mild Stanislavy Malcové, která je určena pro osoby s citlivou kůží, kteří ze zdravotních důvodů nemohou nosit obvyklou konfekci.

První ročník Slou Days vznikl v roce 2015 pod názvem Sustainable Fashion Day jako součást oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Projekt, který nyní nese název Slou Days, založila Kamila Boudová, odbornice na udržitelnou módu a módní obchod. Boudová mimo jiné vede online semináře o podnikání a udržitelné módě pod názvem Moyomi. V roce 2017 byla zařazena do žebříčku prestižního magazínu Forbes.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist