https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/wikia-green-ekologicka-mutace-wikipedie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Wikia Green – ekologická mutace Wikipedie

24.9.2008 11:18 | PRAHA (Ekolist.cz)
Hledáte informace o životním prostředí a rady, jak vést „zelený“ život? Zadejte si do prohlížeče green.wikia.com.
 

„Budujeme pro obyvatele Země nejlepší zdroj informací o životním prostředí a informací jak žít více udržitelným způsobem,“ stojí na hlavní stránce Wikia Green. Projekt odstartoval v březnu letošního roku a od té doby mají čtenáři k dispozici 674 článků se zelenou tématikou.

Wikia Green
Chcete zelené informace a rady? Wikia Green.
Licence: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Repro: Ekolist.cz

Wikia Green je informační zdroj fungující na podobném principu jako internetová encyklopedie Wikipedia. Wikia Green je stejně jako Wikipedia otevřená, to znamená, že každý uživatel se může spolupodílet na vzniku témat a jednotlivých článků.

Wikia Green se chce stát důvěryhodným ústředním místem pro sdílení znalostí o životním prostředí. Je určena lidem, kteří se chtějí vzdělávat a žít udržitelně.

Obsah Wikia Green se od textů na obecné Wikipedii liší tím, že je psán ze „zeleného“ úhlu pohledu, zatímco Wikipedia vyžaduje nezaujatý přístup.

Spolutvůrci Wikia Green jsou přesvědčeni, že ohrožení životního prostředí je reálné a vyžaduje akci. Wikia Green chce zároveň být společenstvím, ve kterém má mít prostor slušná debata a informovaný náhled na věc. Články se zaměřují na to, co může dělat každý a snaží se být více přístupné průměrnému čtenáři.

Co se na Wikia Green můžete dočíst? Například jak snížit svou uhlíkovou stopu – ve své domácnosti, zahradě, kanceláři, atd. V jiném článku se můžete dočíst o hybridních vozech, co je greenwashing nebo tipy jak se „zeleně“ stravovat a jaké mořské ryby jíst.

Wikia Green má zatím jen anglickou mutaci. Kromě této ekologické variace existuje řada dalších, například se zaměřením na počítačové hry (Wikia Gaming), sport (Wikia Sport), zábavu (Wikia Entertainment) atd. Wikia Green běží na stejném softwaru jako Wikipedia, tj. na MediaWiki.


reklama

 
Martin Mach Ondřej

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist