https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/hs-v-krkonosich-varuje-pred-poskozenym-tycovym-znacenim-na-obrim-hrebeni
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Horská služba v Krkonoších varuje před poškozeným tyčovým značením na Obřím hřebeni

16.2.2022 12:35 | VRCHLABÍ (ČTK)
Foto | Ladislav Boháč / Wikimedia Commons
Horská služba v Krkonoších upozorňuje na poškozené tyčové značení na turistické cestě na Obřím hřebeni mezi vrcholem Sněžky a Jelení boudou. V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály, značí mírné nebezpečí, uvedla na webu Horská služba Krkonoše. Na hřebenech je okolo 110 až 150 cm sněhu, více ho je na závětrných svazích a odrhových zónách. Kvůli silnému větru se dnes nerozjel horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Vítr má během dne zesilovat, aktuální informace o provozu lanové dráhy jsou na webu.
 

Kabinová lanovka na Sněžku má dva úseky, z Pece na Růžovou horu a z Růžové hory na Sněžku a může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Dolní úsek byl dnes ráno v provozu. Když je horní úsek mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Lyžaře ani běžkaře lanovka nepřepravuje.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce bylo dnes ráno pět stupňů pod nulou, zataženo, více než 110 cm sněhu a vítr dosahoval přes 50 km/h, uvedla horská služba.

Meteorologové na dnešek pro Krkonoše předpovídají zataženo až oblačno, od západu postupně na většině území sněžení, odpoledne postupně sněžení jen na hřebenech hor. Nejvyšší denní teploty budou nad nulou, mezi jedním až třemi stupni Celsia. Vítr bude zesilovat, v nárazech může dosahovat rychlosti 70 km/h a ve čtvrtek až 110 km/h.

V nynější zimě krkonošská horská služba lavinové nebezpečí poprvé vyhlásila 2. prosince, a to první stupeň. Od 22. ledna lavinové nebezpečí vzrostlo na druhý stupeň a následně po silném sněžení platil od 2. února třetí lavinový stupeň. Na druhý stupeň klesl v pátek 11. února.

Lavinovými lokalitami na české straně Krkonoš jsou Kotelní jámy, údolí Bílého Labe od Boudy u Bílého Labe, Kozí hřbety a Labský, Obří, Dlouhý a Modrý důl, na polské straně Sněžné jámy, Kociol Lomniczki nebo Bialy Jar.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist