https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/jaka-jsou-uskali-trofejoveho-lovu-zivy-rozhovor-s-pavlou-rihovou-dnes-odpoledne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jaká jsou úskalí trofejového lovu? Živý rozhovor s Pavlou Říhovou dnes odpoledne

31.10.2019 12:43 | PRAHA (Ekolist.cz)
Trofejní lov
Trofejní lov
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Může trofejový lov ohrožovat genetickou vybavenost populace střílením těch nejlepších kusů? Musí se opravdu regulovat stavy zvěře odstřelem? Co lov způsobuje na jednotlivých trofických úrovních? A co tzv. "canned hunting", tedy chov zvěře v klecích, která je vypuštěna k odstřelu zdrogovaná? Je možné chránit lvi, nosorožce, slony ale i další ohrožené druhy bez střílení? Hostem debaty na Biodiversi.tv bude Pavla Říhová, vedoucí oddělení mezinárodní ochrany biodiverzity a CITES na České inspekci životního prostředí.
 

Rozhovor s Pavlou Říhovou bude vysílán živě dnes od 17 hodin (rozhovor bude dostupný na Facebooku Ekolistu či zde v tomto článku). Rozhovor budou moderovat Tomáš Ouhel, ředitel světové ochranářské kampaně Silent Forest, a Martin Mikeš, přírodovědec a zakladatel ochranářské organizace Kedjom Keku.

Předchozí vysílání se také týkalo trofejového lovu, hosty byli popularizátorka trofejového lovu i aktivní lovkyně Michaela Fialová a Radim Kotrba, který se na ČZU zabývá chovy hospodářských i divokých zvířat, především antilop losích. Více viz Platí, že lze divoká zvířata chránit tím, že je budeme lovit? Sledujte dnes večer rozhovor. Biodiversi.tv je součástí programu Paralelní Polis.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Štemberk

31.10.2019 22:10
Tady se kloním k názoru, že rozhodující by mělo být, jak si budou svojí přírodu chránit místní lidé a příliš jim do toho nemluvit. Ovšem apelovat na to, aby tam nejezdili "lovci" pro pseudotrofeje. Lovci by si měli uvědomit, že hodnota trofeje spočívá v tom, kolik času a energie vynaložili na to, aby pochopili biologii druhu, který loví, trofejní zvíře našli a ulovili. "Trofej" ze zvířete odchovného v zajetí je pouhá atrapa. Nechápu, že někteří lidé jsou ochotni za takové atrapy platit velké peníze.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist