https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/kladno-predalo-prvni-nadoby-pro-komunitni-kompostovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kladno předalo první nádoby pro komunitní kompostování

3.7.2020 00:23 | KLADNO (ČTK)
Bioodpad
Bioodpad
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kladno zapůjčilo dvě nádoby pro komunitní kompostování, jde o pilotní projekt. Městská komise pro životní prostředí podpoří i rozmístění dalších, informovala mluvčí města Lucie Steinerová. Podle kladenského radního Petra Soudka (za Kladeňáci) se komunitní kompostování ve městě bude postupně rozšiřovat a zájem o kompostéry poroste.
 

Nové komunitní kompostéry poslouží vždy skupině obyvatel, každý kompostér má určeného správce. "Jeden z kompostérů je umístěn blízko vchodu č.p. 717 v ulici Dr. Foustky a druhý u budovy Tepa v ulici Fráni Šrámka. Se zájemci o jejich provozování jsme podepsali smlouvu, která definuje pravidla kompostování, a předali klíče. Proškolení budou i ostatní členové komunity," uvedl primátor Dan Jiránek (ODS).

Zájemci o provoz kompostéru museli splnit několik podmínek, například navrhované místo pro nádobu na kompostování nesmí nikomu překážet, kolem ní by měl být dostatečný prostor na manipulaci s materiálem a místo by mělo zajistit zapojení minimálně deseti domácností z okolí. Náklady na pořízení a umístění dvou kompostérů ve výši 30.000 korun hradí radnice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist