https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/re-use-centrum-pro-opetovne-vyuziti-veci-v-koprivnici-se-rozsirilo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Re-use centrum pro opětovné využití věcí v Kopřivnici se rozšířilo

27.12.2023 16:59 | KOPŘIVNICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Jason Briscoe / Unsplah
Re-use centrum pro opětovné využití věcí se v areálu sběrného dvora v Kopřivnici na Novojičínsku rozšířilo. O jeho služby je velký zájem a prostor pro skladování věcí přestával stačit. Nyní jsou cennější věci umístěny ve dvou unimobuňkách, kde se na ně nepráší a lidé si je mohou lépe prohlédnout. ČTK to sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.
 

"O služby re-use centra je veliký zájem, což dokazuje mimo jiné výtěžek z veřejné sbírky, do níž lidé dobrovolně přispívají za odvoz věcí z centra. Od začátku ledna se už vybralo 113 707 korun, které příští rok využijeme na nákup květin do ulic města," uvedla Lucie Kubalcová z městského odboru životního prostředí.

Všechny nabízené věci se podle ní dosud skladovaly v jednom velkém prostoru, jehož kapacita přestávala stačit a kde se navíc dost práší. "Drobnější věci, porcelán a dětské hračky jsou nově ukládány v unimobuňkách, které jsou přehlednější a čistější," uvedla Kubalcová.

Společnost Slumeko, která re-use centrum provozuje, ho rozšířila díky dotaci. "Dotace, kterou Slumeko obdrželo z Operačního programu Životní prostředí, byla kromě rozšíření re-use centra využita také k nákupu tří velkoobjemových van do sběrného dvora, dvaceti velkých kontejnerů na bioodpad ze sídlišť a 400 popelnic k rozšíření systému door-to-door (od dveří ke dveřím) sběru odpadů od rodinných domů. Celkové náklady projektu činily 1,7 milionu korun, přičemž 85 procent pokryla dotace," uvedla Macháčková.

Během zimního období je re-use centrum otevřeno ve všední dny od 08:00 do 16:00 a v soboty od 08 do 12:00.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

27.12.2023 17:16
Nemám nic proti využití starších věcí. Nicméně je to jedna z cest jak se šíří cizopasníci jako štěnice, svrab...
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist