https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/spalovna-v-malesicich-spusti-prvni-dve-ze-ctyr-linek-jiz-dnes
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Spalovna v Malešicích spustí první dvě ze čtyř linek již dnes

21.10.2021 17:37 | PRAHA (ČTK)
Spalovna má čtyři kotle, které v posledních letech postupně rekonstruuje.
Spalovna má čtyři kotle, které v posledních letech postupně rekonstruuje.
Foto | Josef Mašek / Ekolist.cz
Spalovna v pražských Malešicích, kterou ve středu poškodil požár, spustí první dvě ze čtyř linek již dnes. Mluvčí Pražských služeb Radim Mana ČTK před 16:00 řekl, že první linka se již spouští a druhá by měla být zprovozněná v horizontu několika hodin. Zbylé dvě byly požárem poškozeny, běžný provoz ale podle mluvčího zvládnou dvě fungující. Dopoledne mluvčí sdělil, že spalovna bude mimo provoz několik dní.
 

"Podle posledních informací právě dochází ke spouštění první linky a druhá by měla následovat v řádech několika hodin. Třetí a čtvrtá linka jsou poškozeny požárem," napsal ČTK odpoledne Mana.

Požár v jedné z budov vznikl ve středu odpoledne, podle hasičů tam hořely rekonstruované technologie na čištění spalin. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek, používaly také výškovou techniku. Na další budovy se oheň nerozšířil a hasiči ho za necelé dvě hodiny dostali pod kontrolu.

Spalovna má čtyři kotle, které v posledních letech postupně rekonstruuje. Mana dopoledne řekl, že v době rekonstrukce spalovna běžně jen se dvěma kotli fungovala. "Není to nic mimořádného, je to něco, na co jsme zvyklí," uvedl. Dodal, že po spuštění prvních dvou kotlů bude spálen již navezený odpad a poté se do areálu začne navážet nový. Do té doby jej Pražské služby uskladní na skládkách kolem metropole.

Ve spalovně v Malešicích končí naprostá většina pražského odpadu. Provozují ji Pražské služby, které mají na starost svoz a likvidaci odpadu v metropoli. Firmu vlastní hlavní město.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist