https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/tesla-lepsi-nez-facebook.vyrobce-elektromobilu-se-stal-patou-nejhodnotnejsi-firmou-na-wall-street
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tesla lepší než Facebook. Výrobce elektromobilů se stal pátou nejhodnotnější firmou na Wall Street

8.1.2021 14:39 | NEW YORK (ČTK)
Tesla se díky výraznému růstu ceny svých akcií v posledním roce stala nejhodnotnější automobilkou na světě, přestože její výroba je jen zlomkem výroby konkurentů.
Tesla se díky výraznému růstu ceny svých akcií v posledním roce stala nejhodnotnější automobilkou na světě, přestože její výroba je jen zlomkem výroby konkurentů.
Tržní kapitalizace americké společnosti Tesla díky čtvrtečnímu výstupu ceny akcií podniku na další rekord poprvé překonala tržní kapitalizaci Facebooku. Tesla je tak nyní pátou nejhodnotnější firmou na Wall Street, uvedla agentura Reuters. Akcie Tesly, která se věnuje hlavně výrobě elektromobilů, už loni zpevnily o více než 700 procent.
 

Ve čtvrtek se také výrazně zvýšil objem obchodů s akciemi Tesly. Jejich cena pak vzrostla o téměř osm procent na 816 USD, čímž se tržní kapitalizace firmy dostala na 774 miliard USD (16,6 bilionu Kč). Akcie Facebooku posílily o dvě procenta a tržní kapitalizace činila 765 miliard USD.

Ve čtvrtek byly prodány a nakoupeny akcie Tesly zhruba za 39 miliard USD. To byl pro Teslu rekord a bylo to i více než u tří dalších nejvíce obchodovaných firem - Applu, Alibaby a Amazonu - dohromady.

Tesla se díky výraznému růstu ceny svých akcií v posledním roce stala nejhodnotnější automobilkou na světě, přestože její výroba je jen zlomkem výroby konkurentů, jako je Toyota, Volkswagen a General Motors.

Agentura Bloomberg také ve čtvrtek uvedla, že šéf Tesly Elon Musk se stal nejbohatším člověkem světa. Předstihl tak zakladatele internetové společnosti Amazon Jeffa Bezose.

Analytici podle ankety společnosti Refinitiv očekávají, že Tesla vykáže za celý loňský rok čistý zisk 1,2 miliardy USD. V případě automobilky General Motors očekávají čistý zisk 5,8 miliardy USD, v případě Facebooku pak 27,1 miliardy USD.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

8.1.2021 15:31
Dokud se budou elektromobily zvýhodňovat a spalovací motory znevýhodňovat, tak budou mít výrobci elektromobilů žně.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

8.1.2021 16:01
Žně , nežně ,pokud byste loni nakoupil za 100 tis.Kč akcie a dnes je prodal ,vydělal byste pohádkových 600 tis.Kč.
A to jsem četl velmi nelichotivá hodnocení kvality, zkušenosti s prodejcem i hrůzná konstatování o hospodaření Tesly.
Prostě podle všech standardních pouček by firma měla jít do kopru , ale jak sám vidíte je tomu právě naopak.
Přiznám se bez mučení, že tomu skutečně nerozumím.
Odpovědět

Jirka Černý

8.1.2021 16:20 Reaguje na Miroslav Vinkler
Tomu nemůžete rozumět protože nad tím přemýšlíte logicky. Četl jsem njaké zkušenosti majitele s Teslou a byl z tohoto auta naprosto nadšený. Stojí šíleně peněz, je hrozně odfláknuté, při nájezdu po kterém je slušný naftový motor v nejlepší kondici vyměnil tři motory a dvoje baterie za nehorázné peníze, je to víc v servisu než na silnici ale on to auto prostě miluje. Vlastně je to jako vztah s určitým typem žen, jsou nepraktické, v posteli nic moc, stojí spoustu peněz a času ale jsou chlapi co je milují.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

8.1.2021 16:28 Reaguje na Jirka Černý
To srovnání elektroauta Tesla a některých žen, je víc než trefné, je pravdivé.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

8.1.2021 20:08 Reaguje na Jirka Černý
Mám takový pocit, že existují placení recenzenti, kteří chrlí chválu na tato auta na všechny strany. Na druhé straně kritici jsou umlčováni nevybíravým způsobem a rostoucí řady reklamujících zákazníků umlčela automobilka třeba i tím, že zrušila tiskové oddělení, takže není kam se obracet s reklamacemi. Kromě toho spoustu oprávněných reklamací neuznávají.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

8.1.2021 20:04
Až se naplno projeví skutečné hospodaření firmy a nebudou se tajit negativní recenze na jejich pseudoauta, cena akcií spadne jako mýdlová pěna a bude po euforii.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist