https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-pribore-vzniklo-re-use-centrum-lide-tam-mohou-nosit-nepotrebne-veci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Příboře vzniklo re-use centrum, lidé tam mohou nosit nepotřebné věci

9.6.2022 12:27 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Příboře na Novojičínsku začalo fungovat takzvané re-use centrum, kam mohou lidé nosit věci, které už nepotřebují, ale někdo jiný by je mohl využít. Vybudování centra bylo jedním z cílů výstavby sběrného dvora. ČTK to sdělil Filip Poštulka ze společnosti JRK, která se zabývá odpadovým hospodářstvím obcí a měst.
 

"Předměty můžou po zaplacení symbolického poplatku využít například sběratelé, chataři, chalupáři a další občané. Některé věci, třeba nábytek, získají i charitativní organizace. Dochází tak k prodloužení života výrobků," uvedl Poštulka.

Donesené předměty se zaevidují a pak se objeví na webových stránkách re-use centra. Lidé si tak nabídku věcí mohou prohlédnout z domova a vybrané předměty si rezervovat.

"Je to projekt výhodný pro všechny - jak pro občana, který získá to, co potřebuje, tak pro životní prostředí, které není zahlcováno dalšími předměty, i pro město, které by jinak muselo odpad vyvážet a likvidovat," uvedl příborský místostarosta Pavel Netušil (Společně pro Příbor).

Společnost JRK, která je partnerem města při proměně odpadového hospodářství, sběrný dvůr nově vybavila. "Má například nájezdovou váhu, lisy na dřevo či papír, nebo zastřešené rampy pro snazší manipulaci s odpady. Díky pokročilým technologiím se řadí mezi nejmodernější sběrné dvory v regionu," uvedl Poštulka.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

10.6.2022 19:01
Vynalezli VETEŠNICTVÍ!
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist