https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/vlk-dosel-z-oregonu-do-kalifornie-kde-zili-vlci-naposledy-pres-sto-lety
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vlk došel z Oregonu do Kalifornie, kde žili vlci naposledy přes sto lety

25.11.2021 09:47 | SACRAMENTO (ČTK)
Kalifornie je původním domovem vlků.
Kalifornie je původním domovem vlků.
Dvouletý šedý vlk, kterého vědci bedlivě sledovali, ušel více než 1500 kilometrů z amerického státu Oregon do Kalifornie. Více na jihu USA žádný vlk nebyl téměř sto let. Vlkovu cestu zhruba 120 kilometrů od Los Angeles ukončil střet s autem, který nepřežil, napsala agentura AP.
 

"Poslední zdokumentovaný vlk tak daleko na jihu byl odchycen v okrese San Bernardino v roce 1922," uvedla v prohlášení kalifornská agentura pro ochranu zvířat.

Kalifornie je původním domovem vlků. Tento konkrétní exemplář vědci sledovali pomocí obojku s radiolokátorem, zvíře mělo označení OR93. Byl jedním z několika málo vlků, kteří se do Kalifornie začali stahovat z jiných států. Cestu napříč USA už vlk podle záznamů z obojku absolvoval dvakrát.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

25.11.2021 10:00
Vlčí zprávy, Sakramemento. Vlk došel, aby pošel. Ta zatracená civilizace mu nepřeje...
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist