https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/zeme-g7-eu-a-dalsi-demokraticke-staty-chteji-urychlit-klimatickou-neutralitu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Země G7, EU a další demokratické státy chtějí urychlit klimatickou neutralitu

27.6.2022 17:27 | BERLÍN (ČTK)
Země
Země
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Skupina velkých světových ekonomik G7, Evropská unie, Argentina, Indie, Indonésie, Senegal a Jihoafrická republika chtějí urychlit přechod ke klimaticky neutrálnímu hospodářství a zároveň si zajistit energetickou bezpečnost. Země to dnes po jednání na summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau uvedly ve společném prohlášení. G7 tvoří Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo a USA, jejich summitů se ale tradičně účastní i EU. Ostatní nečlenské státy pozval do Elmau německý kancléř Olaf Scholz.
 

"Dohodli jsme se společně pracovat na urychlení čistého a spravedlivého přechodu ke klimatické neutralitě a zároveň si zajistit energetickou bezpečnost," napsali státníci v prohlášení. V něm označili investice do udržitelné infrastruktury jako obrovské příležitosti pro sociální a ekonomický rozvoj.

Signatáři zopakovali své závazky z dřívějších klimatických dohod z Paříže a Glasgow udržet globální oteplování pod hranicí dvou stupňů Celsia ve srovnání s úrovní z předindustriální éry, ideálně pak pod 1,5 stupněm.

Lídři zemí souhlasili, že budou hledat další možnosti, jak při stávající výrobě energie snížit produkci uhlíku a jak urychlit přechod od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie.


reklama

 
Aleš Zápotocký
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SP

Svatá Prostoto

28.6.2022 15:46
Já bych třeba u té Itálie, které je tam už jen ze soucitu, spíš očekával snahu snížit to pekelné zadlužení.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist