https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dalsi-mezinarodni-projekty-pomohou-obcim-a-mestum-s-ochranou-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Další mezinárodní projekty pomohou obcím a městům s ochranou klimatu

26. června 2018 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
Před několika dny byla otevřena výzva k podání žádosti v projektu „Propojení evropských a národních opatření ochrany klimatu“. Projekt je zaměřen na města a obce v České republice hledající řešení pro trvalou udržitelnost a také na jejich propojení s evropskými kolegy z Německa, Portugalska, Řecka, Polska a Rumunska. Projekt potrvá do roku 2021.

Díky společnému vzdělávání, propojení a poradenským službám šitým na míru získají zástupci měst a obcí technické a další znalosti a dovednosti v oblasti udržitelného rozvoje. Díky nim budou moci připravit, zlepšit a vybudovat opatření pro hospodářství s nízkými emisemi.

Jak lze dosáhnout energetických úspor ve školách, domácnostech a podnicích? Jak může udržitelná mobilita přispět k vyšší kvalitě života? Jak spolu souvisí ochrana klimatu a investice zaměřené na budoucnost? Jaká opatření mohou vést k tomu, že budeme dýchat čistší vzduch? Jak může místní výroba energie z obnovitelných zdrojů podpořit regionální ekonomiku a snížit dovoz energie? Těmito a podobnými otázkami se bude po tři roky bdue projekt zabývat. Jednotlivá města a obce budou mít příležitost pracovat na řešeních vedoucích např. ke snížení účtů za energie ve školách s možností konzultací problémů s dalšími evropskými školami.

Jaké výhody z projektu mj. plynou pro města a obce?

· Nové impulzy pro rozvoj a přípravu projektů zaměřených na nízkoemisní hospodářství jednotlivých měst a obcí.

· Vzdělávání na pracovišti a poradenské služby pro rozvoj a realizaci konkrétních projektů, a to včetně oblasti techniky a financování

· Propojení s dalšími městy, obcemi a odborníky z Německa a dalších evropských zemí.

· Snížení emisí CO2 a spotřeby energie.

Příklady kritérií pro podání žádosti:

· Plánování nebo realizace závazků v oblasti mobility a dopravy, obnovitelné energie, energetické účinnosti, zmírnění energetické chudoby, vzdělávání, omezení znečišťování ovzduší, udržitelné plánování městského prostředí, atd.

· Nápady nebo konkrétní plány týkající se projektů zaměřených na nízké emise

· Školy, které se zajímají o projekty související s energetickými úsporami a ochranou klimatu

Více o projektu EUKI najdete zde: http://www.euki.de/more-about-euki/?lang=en

Města a obce zveme k podání žádosti prostřednictvím on-line formuláře na stránkách projektu EUKI do 13. července 2018: https://surveys.adelphi.de/index.php/295551?lang=cs

V případě dotazů kontaktujte Natálii Anisimovou ze společnosti SEVEn na telefonu: +420 224 252 115 nebo e-mailu: natalie.anisimova@svn.cz.
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist