https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dana-balcarova-zastitila-seminar-o-revitalizaci-hnedouhelnych-regionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: Dana Balcarová zaštítila seminář o revitalizaci hnědouhelných regionů

10. května 2018 | Pirátská strana
Pod záštitou Dany Balcarové, pirátské předsedkyně Výboru pro životní prostředí, dnes proběhl seminář k problematice revitalizace a dalšího rozvoje hnědouhelných regionů v Evropě. Na semináři byla představena studie „Budoucnost hnědouhelných regionů: výzvy pro Českou republiku a Německo“ a doporučení skupiny expertů a expertek z České republiky a z Německa.

„Česká republika a Německo jsou si historicky velmi blízké, a já proto vítám podobné akce a těší mě, že nadále probíhá sdílení zkušeností s našimi sousedy, od kterých se v oblasti ochrany životního prostředí a energetiky jistě máme co učit. Oblast severních Čech je těžbou hnědého uhlí těžce poznamenaná, ať už se to týká znečištění ovzduší, zničené krajiny či nucených přesunů obyvatel a s tím souvisejících sociálních a ekonomických dopadů. Tyto externality pak nenesou těžařské společnosti, ale především místní obyvatelé. Jsem přesvědčena, že budoucnost leží v postupném útlumu těžby hnědého uhlí, rekultivaci krajiny a v podpoře udržitelného rozvoje. Jsem moc potěšena, že vznikla studie, která nám může ukázat cestu,“ uvádí Balcarová

Expertní skupina pracovala dva roky a její členové pocházejí z různých zájmových oblastí – energetických firem, státní správy, místní samosprávy, nevládních neziskových organizací, odborů apod. Výsledkem jejich intenzivních debat je řada doporučení pro tvůrce strategií rozvoje.

Studie byla vydaná Nadací Heinrich-Böll-Stiftung a její plné znění si můžete přečíst [zde].(http://cz.boell.org/cs/2018/05/07/budoucnost-hnedouhelnych-regionu-v-evrope-vyzvy-pro-ceskou-republiku-nemecko)
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist