https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dny-ceskeho-svycarska-v-praze-byly-slavnostne-zahajeny-chteji-prazanum-poodhalit-tajemnou-krasu-nejmladsiho-narodniho-parku-2
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Dny Českého Švýcarska v Praze byly slavnostně zahájeny. Chtějí Pražanům poodhalit tajemnou krásu nejmladšího národního parku

13. dubna 2012 | MŽP ČR
Dnes za přítomnosti ministra životního prostředí Tomáše Chalupy byly slavnostně zahájeny Dny Českého Švýcarska v Praze. Tato akce je pořádána v rámci celoroční kampaně MŽP, která je zaměřena na cílenou podporu národních parků, jeskyní a ostatních resortních společností. Kampaň se snaží otevřít téma našich národních parků a chráněných jeskyní, přiblížit veřejnosti jejich krásu, kterou má doslova na dosah ruky.

Na tiskové konferenci na půdě Ministerstva životního prostředí se národní park České Švýcarsko představil několika prezentacemi. Tato oblast unikátních skalních útvarů byla zastoupena ředitelem NP České Švýcarsko Pavlem Bendou, ředitelem o.p.s. České Švýcarsko Filipem Brodským a radním pro cestovní ruch a regionální rozvoj Ústeckého kraje Radkem Vonkou. Nejmladší národní park České republiky a držitel titulu Evropská excelentní destinace EDEN - European Destination of Excellence se v rámci Dní Českého Švýcarska v Praze představuje veřejnosti od 3. do 26. dubna výstavami, semináři, přednáškami a literárním večerem.

„Monumentální Pravčická brána, romantická plavba soutěskami Kamenice, fascinující vyhlídky v okolí Jetřichovic, tajemná zákoutí skalních hrádků na Krásnolipsku, to vše bere dech, “ komentuje ministr Chalupa toto unikátní přírodní území. Skalní dominanta parku - Pravčická brána - je největší pískovcovou skalní bránou v celé Evropě, symbolem národního parku i dubnové kampaně Ministerstva životního prostředí. Národní park České Švýcarsko však nenabízí pouze svět skal a panoramatických vyhlídek. Najdou se zde hluboké kaňony a soutěsky řek, neprostupné lesní komplexy či květnaté louky a drobná rašeliniště.
V poslední době je velmi diskutován jeho zápis na seznam světového dědictví UNESCO, tento akt by přinesl velmi pozitivní dopad pro celý region.


Co je NP České Švýcarsko?
Jedinečné přírodní území skalních útvarů a hlubokých zalesněných roklí s bohatou historií i atraktivní turistickou současností se nachází v severozápadním cípu České republiky. Rozkládá se na ploše
79 km2 a spolu se sousedním Národním parkem Saské Švýcarsko představuje oblast pískovců, která svou rozsáhlostí a zároveň minimálním osídlením nemá v Evropě obdoby. Národním parkem bylo toto úchvatné skalnaté území s jedinečnou faunou a flórou vyhlášeno v roce 2000. Více se dozvíte na www.npcs.cz a www.ceskesvycarsko.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist