https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/girls-day-2016
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Gender Studies: Girls Day 2016

30. března 2016 | Gender Studies

Jedním z důvodů, proč dívky (ale obecně i mladí lidé) nemají velký zájem o technické obory, je to, že si pod nimi často neumí nic představit. Neví, jaké možnosti technické vzdělání nabízí, a těžko si určité profese spojí s něčím konkrétním. Také často osobně neznají žádnou ženu, která by techniku vystudovala a úspěšně se ve svém oboru prosadila. Proto Gender Studies každým rokem organizuje Girls Day.

Středoškolačky během tohoto dne nahlédnou do denního chodu firem, poznají nejrůznější pracovní pozice a dozvědí se, kde a jak najít v budoucnu dobře placenou práci nebo jak vybírat odpovídající studijní obor. Získají jasnější představu o tom, co mohou po škole dělat, dozvědí se také o možnostech stáží a absolventských programů.

Zájem firem o tuto akci každým rokem stoupá. To dokládá jasný zájem zaměstnavatelů o mladé talentky. Firmy si také postupně uvědomují, že zaměstnáváním většího počtu žen získají konkurenční výhodu. “Rádi bychom pozvedli povědomí o práci v IT a motivovali dívky k dalšímu studiu tohoto oboru, aby k nám mohly brzy nastoupit. Mohou vnést do našeho programování jiný pohled,” uvádí Kamila Štěpánková, HR Managerka firmy Avast.

Jitka Hausenblasová, koordinátorka Girls Day, shrnuje význam akce takto: „Dívky jsou stále ještě ve velké míře vedeny k výběru pro ženy „tradičních“ povolání – v sociální sféře, pečovatelství a službách. Přetrvávající společenské stereotypy jsou velmi silné i ve 21. století. Dívky nemají ve svém okolí pozitivní ženské vzory, bez toho často nenajdou odvahu vystoupit z řady. Girls Day jim pomáhá tuto odvahu najít.“

Na Girls Day se dívky mohou hlásit individuálně, stačí vyplnit jednoduchý formulář na www.girlsday.cz, i hromadně prostřednictvím škol, kdy je mohou přihlásit jejich vyučující – kontaktní email je v tomto případě girlsday@genderstudies.cz. Girls Day je otevřený všem dívkám ve věku 15-19 let, účast je pro ně zdarma.

tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist