https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-spolupracuje-na-rozvoji-lokality-u-vodni-nadrze-rozkos
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Kraj spolupracuje na rozvoji lokality u vodní nádrže Rozkoš

25. února 2019 | Královéhradecký kraj
Nad společným tématem vodního díla Rozkoš se sešli krajský radní Karel Klíma a zástupci Povodí Labe. Cílem jednání byla vzájemná koordinace postupů při naplňování vodohospodářských zájmů v lokalitě vodního díla Rozkoš.

„Vodní nádrž Rozkoš je největším vodním dílem na území Královéhradeckého kraje. Kraj je dnes jediným subjektem, který může splnit koordinační roli různých i protichůdných zájmů v této lokalitě. Z vodního díla nelze jen těžit prospěch. Je potřeba zajistit také jeho patřičnou ochranu,“ řekl radní pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma.

Krajské zastupitelstvo schválilo celkovou koncepci odkanalizování levého břehu nádrže. Jsou připravené i formy finanční podpory pro dotčené obce, které by při ochraně vodního díla mohly být investičně znevýhodněny.

Povodí Labe naproti tomu intenzivně usiluje o snížení nánosů v severní části nádrže.

„Zájem o rekreační využití stále roste, ale bez zajištění podmínek pro správné fungování vodohospodářské funkce vodního díla by stamiliony na turistickou infrastrukturu mohly ztratit smysl. Další schůzku připravíme na duben v širším formátu včetně dotčených obcí,“ dodal radní Klíma.

Stavba vodní nádrže začala v roce 1951 a k jejímu dokončení došlo v roce 1969. Díky rozloze přes tisíc hektarů je osmou největší přehradou v České republice, která pojme přes 76 milionů kubických metrů vody. Kromě protipovodňové ochrany slouží například jako rekreační místo. Na své si zde přijdou také vyznavači vodních sportů či chovu ryb.
tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist