https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/letos-vysadime-35-000-stromku-i-diky-sponzorum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Letos vysadíme 35 000 stromků i díky sponzorům

28. listopadu 2016 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Správa KRNAP pečuje o lesy na území Krkonošského národního parku a součástí této péče je také výsadba nových stromků s cílem stabilizovat lesní ekosystémy, které byly v minulosti značně poničeny imisemi. V letošním roce jsme vysadili téměř 35 000 sazenic. S výsadbou nám významně pomohli sponzoři. Například dopravní společnost FlexiLog, a. s., letos zaplatila výsadbu 18 000 sazenic.

Společnost FlexiLog svým rozhodnutí podpořit výsadbu stromků v Krkonošském národním parku aktivně pracuje na snížení uhlíkové stopy. "My chceme naše možnosti i odpovědnost aktivně využít ke snížení celkového objemu skleníkových plynů a to tím, že k přepravě vašeho zboží využíváme nákladní vozidla, která splňují nejpřísnější emisní limity norem euro 4 až 6. Dále se naše společnost aktivně podílí na snižování celkového objemu skleníkových plynů právě výsadbou stromů. Proto jsme se rozhodli za každou realizovanou zakázku vysadit v Krkonoších jeden nový strom. V letošním roce jsme pomohli vysadit 18 000 stromků,"upřesnil Radek Kencl ze společnosti FlexiLog, a.s. "Správa KRNAP pochopitelně vítá každou takovouto aktivitu, každé partnerství, které nám pomůže zlepšit stav přírody v Krkonoších. Výsadba nyní probíhá jinak než před lety. Dříve se nejvíce sázelo smrku. Dnes sázíme nezbytné minimum a dáváme velký prostor přirozenému zmlazení smrku a do lesa podsazujeme jen dřeviny, které v něm chybí, jako například jedle, buky, jeřáby a další listnaté dřeviny. Les pak postupně změní druhovou skladbu a stane se tak zdravějším, odolnějším například vůči větru anebo hmyzu," říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Správa KRNAP v letošním roce plánuje vysadit téměř 35 000 sazenic, z toho 8 700 sazenic smrku ztepilého, 20 000 buku lesního, 4 000 jedle bělokoré, 1 200 javoru klenu a zbytek jsou také převážně listnaté dřeviny. Na území Krkonošského národního parku hospodaříme šetrně, ekologicky i sociálně. Důkazem toho je certifikát FSC® (Forest Stewardship Council®), jehož jsme už od roku 2009 držiteli. Tyto standardy prosazují environmentálně vhodné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Proces certifikace je dobrovolný a vyplývá z iniciativy vlastníků lesa. Certifikát FSC® je oceněním odpovědného, přírodě blízkého lesního hospodaření. Dnešní den je dokonce přímo Dnem FSC (http://www.fscfriday.org/).

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist