Barbora Bartušková Večlová "> Módní značka „les enphants“ se stala padesátým obchodníkem bez kožešin v Číně - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/modni-znacka-les-enphants-se-stala-padesatym-obchodnikem-bez-kozesin-v-cine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Svoboda zvířat: Módní značka „les enphants“ se stala padesátým obchodníkem bez kožešin v Číně

23. března 2021 | Svoboda zvířat
Autor: Barbora Bartušková Večlová, tel: 777 835 651
Padesátou čínskou módní značkou, která se zavázala k budoucnosti bez používání pravých kožešin, je populární značka dětského a těhotenského oblečení „les enphants.“ Značka byla založena v Tchaj-wanu v roce 1971, v Číně se poprvé objevila v roce 1993 a od té doby se rozrostla na úctyhodných 1 000 obchodů ve 204 městech. Přestože byly kožešinové lemy a doplňky v Číně velmi populární, stále více společností a značek nyní od používání kožešin upouští.


Padesátou čínskou módní značkou, která se zavázala k budoucnosti bez používání pravých kožešin, je populární značka dětského a těhotenského oblečení „les enphants.“ Značka byla založena v Tchaj-wanu v roce 1971, v Číně se poprvé objevila v roce 1993 a od té doby se rozrostla na úctyhodných 1 000 obchodů ve 204 městech. Přestože byly kožešinové lemy a doplňky v Číně velmi populární, stále více společností a značek nyní od používání kožešin upouští.

Spotřebitelská poptávka po etické módě mezi mladšími zákazníky v Číně roste. Další populární značky usilující o zákazníky nové generace zahrnují HEURUEH, Grace Chen, Eco Fur, COLORFULLL, NLNL, SIJIA SUDIO, TUYUE, DONSEE10, ICICLE, JI CHENG, Maryma, a dětské oblečení značky IKAMELLR.

Alex Lin, předseda společnosti les enphants, řekl: „Les enphants představuje po padesáti letech nejen obchodní model, ale také nese společenskou a sociální odpovědnost, která je výchozím bodem ve všem, co děláme. Naše podniky se budou rozvíjet zdravě a šťastně – stejně jako děti. V les enphants souhlasíme s cíli Aliance za módu bez kožešin (FFA) a programu Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer). Děti jsou budoucností planety a základem celoživotního zaměření naší značky. Věříme, že udržitelná móda a design mohou mít vůdčí úlohu v budoucím vývoji dětského oděvního průmyslu!”

Do dnešního dne se do mezinárodního programu Obchod bez kožešin (FFR) zapojilo více než 1500 značek z celého světa, včetně renomovaných značek Prada Group, Adidas, Gucci, H&M, The North Face a Michael Kors.

Přestože kožešinové lemy a doplňky byly u návrhářů, obchodníků a zákazníků v Číně a jiných částech Asie velmi populární, bez kožešinová politika se dostává do popředí, protože stále více společností a značek upouští od používání kožešin. ACTAsia, členská organizace Aliance za módu bez kožešin (FFA), propaguje program Obchod bez kožešin v Číně již od roku 2012.

V průzkumu, který ACTAsia provedla v roce 2020, předpokládalo 70 % z více než 5 400 spotřebitelů, že budoucí móda bude bez kožešin. Tento nový trend je podporován předními mediálními hlasy v Číně, které se poprvé zapojily do debat týkajících se výroby a používání pravých kožešin, včetně Čínské státní televize (CGTN) a listu Jing Daily.

Pandemie COVID-19 opět upozornila na kontroverzní téma o kožešinách a na rizika spojená s chovem divokých zvířat na kožešinových farmách. Obavy z případů zoonotického přenosu nové varianty nákazy z norka na člověka nedávno vedly k usmrcení 17 milionů norků v Dánsku. Covid-19 byl také zjištěn na více než 400 norčích farmách v Evropě a Severní Americe. Minulý měsíc pozastavila Itálie společně s Dánskem a Švédskem chov norků do konce roku 2021. Nizozemí uspíšilo plánovaný zákaz chovu kožešin a v lednu tohoto roku v zemi navždy ukončilo produkci kožešinových výrobků, legislativa zakazující chov kožešin do roku 2025 se v současnosti projednává také ve Francii. Tváří v tvář globálním výzvám, jakými jsou klimatické změny, pandemie, znečištění životního prostředí a vody, jsou potenciální zdravotní rizika komerčního využití divokých zvířat nepopiratelná.

Návrháři, módní značky a stylisté mají stále méně argumentů pro používání pravých kožešin, a jak poptávka po udržitelné módě roste, mnozí z nich budou v roce 2021 považovat udržitelnost za součást svých obchodních cílů.

„Velice nás těší, že můžeme přivítat les enphants v Obchodu bez kožešin,“ řekla mluvčí ACTAsia, Dawn Peacock. „Každý spotřebitel má právo vědět, že zboží, které kupuje, bylo vyrobeno udržitelným a humánním způsobem. Nadále tvrdě pracujeme na tom, abychom snížili popularitu a produkci pravých kožešin v Číně, a předpokládáme, že v roce 2021 se mnoho dalších značek a spotřebitelů připojí k tomuto etickému trendu, jak v nabídce, tak v poptávce. Věříme, že našich prvních padesát obchodníků bez kožešin v Číně otevírá cestu pro etičtější a udržitelnější budoucnost.“

“Jsme moc rádi, že zájem o etické produkty roste nejen u nás, ale i jinde ve světě, příkladem je právě Čína. Současná pandemie nám jasně ukazuje, že držet zvířata v tak strohých podmínkách kožešinových farem prostě není v pořádku. Věříme, že budoucnost bude bez kožešin. Pokud lidé chtějí, aby se tak stalo co nejdříve, mohou podepsat mezinárodní petici www.zasvetbezkozesin.cz”, říká Barbora Bartušková Večlová ze Svobody zvířat, členské organizace FFA v ČR.


Poznámky:
Aliance za módu bez kožešin vznikla za účelem ukončení zneužívání a zabíjení zvířat kvůli kožešinám. Aliance je mezinárodní koalice, která se skládá z více než 50 organizací na ochranu zvířat z více než 35 zemí z celého světa, které spolupracují na tom, aby se ukončil chov kožešinových zvířat a odchyt kožešinových zvířat do pastí. Petici za ukončení chovu kožešinových zvířat po celém světě najdete na www.zasvetbezkozesin.cz.

ACTAsia iniciuje vzdělávací programy pro postupné a udržitelné společenské změny v Asii. Práce této organizace je zaměřena na děti, spotřebitele a profesionály, se snahou vytvořit etické a odpovědné chování vůči lidem, zvířatům a životnímu prostředí.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KN

Kristýna Novotná

21.2.2023 10:40
To je jedině dobře. Více takových. To zbytečné kácení stromů, zabíjení zvířat atd. jen pro potěšení lidí je strašné. Já si kupuju oblečení v second handu a pokaždé žasnu, jaké pěkné oblečení lidé vyhodí jen proto, že se jim okoukalo. Přiznám se ale, že synovi objednávám oblečení z https://www.tamaiti.cz/ , pro něj chci oblečení nové. Alespoň dokud bude tak malý.
Odpovědět
reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist