https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-a-stan-se-dohodli-na-spolecnych-programovych-vizich-do-snemovnich-voleb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana a STAN: Piráti a STAN se dohodli na společných programových vizích do sněmovních voleb

Piráti a hnutí STAN se dohodli na společných programových prioritách pro sněmovní volby 2021. Jedná se o další metu v přípravě společné koaliční smlouvy. Prioritou bude zajištění státu, který lidi nezatěžuje, ale naopak podporuje v rozvoji a pomáhá, když je to třeba.

„Politika je pro nás práce pro lidi a péče o lidi. Pokud půjdou Piráti a STAN do voleb společně a uspějí, zasadí se o stát, který bude rychlý v pomoci, důrazný v prosazování práva a nenápadný, když se nám povede dobře. Správu naší země chceme svěřit lidem poctivým a důvěryhodným, lidem, kteří mají zkušenosti a budou kvalitně rozhodovat ku prospěchu celé společnosti. Nechceme stát, který je jen výnosnou hračkou pro oligarchy a jejich zákulisní hráče,” uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Došli jsme ke shodě na klíčových programových vizích pro naši zemi. Je to směr, kterým se chceme v následujících letech společně vydat. Naším cílem je férový stát, v němž každý ví, kam se obrátit, když potřebuje pomoci. Naší ambicí je přetavit naše vize v reálné kroky příští vlády. Česká republika se musí stát bezpečným a svobodným domovem a státem, který nebude brzdou v rozvoji schopností svých občanů a bude schopný se o ně postarat ve chvílích, kdy to bude potřebné,” popsal vizi pro vedení státu předseda STAN Vít Rakušan.

„Pokud naše strany koaliční smlouvu schválí, chceme lidem nabídnout poctivé a kompetentní politiky, kteří zajistí přechod k opravdu transparentnímu státu. Ušetříme tak peníze ze státní kasy a zlepšíme kvalitu rozhodování. Budeme usilovat o spravedlnost bez ohledu na příjmy a postavení. Prosadíme krajskou příslušnost exekutorů, snazší insolvence a lepší regulaci půjček. Prioritou budou i férové daně, jednoduché a pochopitelné pro každého, které zajistí kvalitní veřejné služby, důstojné důchody, dostupné zdravotnictví a kvalitní školství. Snížíme zdanění práce. A v neposlední řadě chceme zajistit dostupnost lékařů a zdravotních služeb v regionech. A hlavně, naše zdravotnictví musí být konečně zdigitalizováno,” uvedl předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

„Chceme stát, který bude štíhlý a přívětivý k občanům. Stát s digitalizovanou veřejnou správou, který bude podporovat rozhodování nejblíže občanům, se silnými samosprávami a jejich finanční nezávislostí. Naší prioritou bude i zajištění potřebného financování vzdělávání a celý vzdělávací systém modernizovat pro potřeby 21. století. Podpořit šetrný přístup ke krajině a pečlivě dbát na její ochranu provedením praktických kroků velkého rozsahu. Chceme docílit moderního fungujícího státu, který nebude stagnovat a bude rozvíjet potenciál našich občanů. Proto je naší prioritou rozhýbání inovací na všech úrovních, podpora průmyslu s přidanou hodnotou a odstranění zbytečných byrokratických překážek pro rozvoj podnikání v České republice,” doplnil místopředseda STAN Petr Gazdík klíčové priority společné vize.

Soupis hlavních programových priorit naleznete zde: https://www.pirati.cz/assets/pdf/Programove%CC%81%20priority%20Pira%CC%81ti%20a%20STAN.pdf
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist