https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/seminare-o-ochrane-netopyru-v-budovach-a-ve-stromech-probehnou-v-usteckem-a-stredoceskem-kraji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Semináře o ochraně netopýrů v budovách a ve stromech proběhnou v Ústeckém a Středočeském kraji

23. října 2019 | Česká společnost pro ochranu netopýrů
Autor: Eva Cepáková, tel: 732 615 295
Vzdělávací semináře zaměřené na praktickou ochranu netopýrů se uskuteční 13. listopadu v Ústí nad Labem a 2. prosince v Praze. Účastníci se dozvědí, jak správně postupovat při stavebních úpravách budov a kácení či ošetřování stromů v souvislosti s výskytem netopýrů. Semináře jsou určeny pro zástupce úřadů (stavební odbory, odbory životního prostředí), bytových družstev, stavebních firem, správce zeleně i další zájemce. Odborný program zajistí přednášející z České společnosti pro ochranu netopýrů.

„Synantropní netopýři mohou být ohroženi při rekonstrukcích či zateplování budov, kdy dochází ke ztrátám dosud využívaných úkrytů, někdy i k přímé likvidaci netopýrů. Podobným způsobem jsou při údržbě vzrostlé zeleně negativně ovlivněni netopýři osídlující stromové dutiny. Naší snahou je proto informovat široké spektrum zainteresovaných osob o praktických návodech pro řešení konkrétních situací, jež nastávají při zásazích do sídel těchto zákonem chráněných živočichů“, vysvětluje Eva Cepáková z ČESON.
„Ve spolupráci s krajskými úřady Ústeckého a Středočeského kraje jsme na tento podzim připravili dva vzdělávací semináře, které jsou vhodnou možností, jak předat zkušenosti sdílením příkladů dobré praxe. Přínosná bývá také diskuse s účastníky a informování o dostupných zdrojích informací, jako jsou metodické příručky či specializované webové stránky, jež provozujeme“, doplňuje Dita Weinfurtová, jedna z lektorek ČESON.
Pozvánky na semináře a podrobný program jsou k dispozici na webu www.ceson.org. Obě akce se konají v rámci projektu ČESON finančně podpořeného Ministerstvem životního prostředí ČR.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist