https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-dalimilove-ulici-dnes-byl-zprovoznen-novy-podzemni-kontejner
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Litoměřice: V Dalimilově ulici dnes byl zprovozněn nový podzemní kontejner

15. srpna 2018 | Město Litoměřice
Nový podzemní kontejner byl dnes uveden do provozu v Dalimilově ulici, jejíž celková rekonstrukce bude ukončena nejpozději 31. srpna. V současné době tak mají Litoměřice šest podzemních kontejnerových stání. V pořadí sedmé zanedlouho přibude, a to v Palachově ulici, jejíž revitalizace skončí do konce roku.

Podzemní kontejnery mají velkou výhodu – nehyzdí okolí a neline se z nich zápach. Nevýhodou jsou vyšší finanční nároky na realizaci, které dosahují zhruba 700 tisíc korun. Přesto je cílem města jejich postupná výstavba.

Ruku v ruce s tím kráčí i velmi dobrá morálka domácností, které stále více odpad separují, čímž klesá množství směsného odpadu. Loni se prostřednictvím barevných kontejnerů podařilo nasbírat 325 tun papíru, 280 tun plastu, 218 tun skla a 9 tun kovu, což v porovnání s rokem 2016 představuje navýšení o 53 tun papíru, o 22 tun plastu a o 9 tun skla.

„Celkově ale odpadu bohužel narůstá, což je dáno tím, že se České republice dobře daří a materiální spotřeba obyvatel roste,“ vysvětluje vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Pavel Gryndler.

S ohledem na tento fakt stoupá v Litoměřicích i počet nádob na separovaný odpad. „V Kozinově ulici přidáme kontejner na sklo, v Palachově ulici na plast a papír, na parkovišti před finančním úřadem přibude nádoba na kov,“ jmenuje konkrétní lokality Kristýna Slabochová (na snímku), která má na odboru životního prostředí na starosti odpadové hospodářství.

V současné době je po Litoměřicích rozmístěna 181 nádob na papír, 27 na bílé sklo, 96 na sklo barevné, 204 na plasty a 20 na kovové obaly. Četnost jejich vývozu se zvyšuje.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist