https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-zoo-dvur-kralove-se-povedlo-odchovat-prvni-mlade-stetkouna-africkeho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Dvůr Králové: V ZOO Dvůr Králové se povedlo odchovat první mládě štětkouna afrického

10. prosince 2016 | ZOO Dvůr Králové
Ve dvorské zoo mohou návštěvníci nově vidět mládě štětkouna afrického, které se narodilo v polovině září samici Viktorce a samci Kidigovi. Jedná se o první odchov mláděte tohoto druhu v historii dvorské zoo.

„Desetiletá samice Viktorka přišla do naší zoo v roce 2006 a během této doby už třikrát zabřezla. Teprve nyní se se však podařilo mládě úspěšně odchovat. Viktorka se oproti dvěma předchozím vrhům začala o mládě ihned po porodu vzorně starat a selátko tak výborně prospívá,“ popisuje zoolog Jiří Hrubý.

Matku se synem Kingem můžete vidět v nově zrekonstruované expozici, která navazuje na městečko Tiébélé.

Štětkoun je druh divoce žijícího prasete a své pojmenování získal díky výrazným štětinkám na obou uších. Vyskytuje se ve střední Africe ve více než 10 poddruzích. V potravě jsou zcela nevybíraví a jejich jídelníček tvoří jak rostlinná, tak živočišná složka. Nejčastěji se živí hmyzem, semeny nebo ovocem.

Štětkouny ve dvorské zoo mohou návštěvníci poznat i po zvuku – v případě, že se domáhají potravy nebo vpuštění do vnitřní expozice z venkovního výběhu, dokáží vydávat hlasité kvičení podobající se dětskému pláči.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist