https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/veronika-vrecionova-pro-ods-i-krajinu-je-rozhodujici-zpusob-zemedelskeho-hospodareni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Veronika Vrecionová: Pro ODS i krajinu je rozhodující způsob zemědělského hospodaření

18. května 2018 | ODS
Diskuse nad zásadami zemědělské politiky a pojetím zemědělství v ČR byla náplní setkání expertního týmu ODS s vedením společnosti Rhea Holding, která hospodaří v regionech Vysočiny a Jihomoravského kraje.

Společnost patří k největším zemědělským podnikům u nás, na druhou stranu ale hospodaří na principu rodinných farem, tedy na vlastní půdě, podílí se na spolkovém životě v regionu, zaměstnává místní lidi a současný ředitel firmy Josef Kolář počítá s tím, že hospodářství převezmou jeho potomci. To vše jsou zásady, které ODS preferuje a které jsou v souladu s programem ODS v oblasti zemědělství. Příklad Rhea Holding tak ukazuje, že obvyklé dělení zemědělského podnikání na velké a malé podniky, kdy velké podniky jsou symbolem nesprávného zemědělského hospodaření, nemusí vždy platit.

„Jsem ráda, že jsme si mohli některé formulace a postoje ODS k zemědělskému podnikání s panem Kolářem vyříkat, a věřím, že jsme se prakticky ve všem shodli. Nesdílíme snad jen názor na otázku tzv. zastropování evropských dotací, které je ale v kompetenci především Evropské komise. Nějaký způsob krácení dotací pro velké firmy nás s největší pravděpodobností stejně nemine,“ uvedla po setkání vedoucí expertního týmu ODS pro zemědělství a poslankyně Veronika Vrecionová.

Podle poslankyně je pro ODS rozhodující přístup k zemědělskému podnikání, který je přitom u většiny velkých podniků - nástupnických firem po bývalých zemědělských družstev, jiný než ve Rhea Holding. „Velké zemědělské firmy bohužel často sídlí ve velkých městech, nemají k místu podnikání žádný vztah a existují pouze s vidinou okamžitého zisku. Pan Kolář buduje svoji firmu jako něco, co jednou předá další generaci a v co nejlepším stavu. To je základní rozdíl,“ uvedla Veronika Vrecionová.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist