https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vodafone-se-zavazal-k-plneni-cilu-udrzitelneho-rozvoje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AMI Communications: Vodafone se zavázal k plnění Cílů udržitelného rozvoje

2. června 2016 | AMI Communications
Autor: Kristýna Mazánková, tel: +420777939597
Vodafone se stal součástí globální iniciativy UN Global Compact a současně jedním z 27 členů Národní sítě Global Compact Česká republika. Tato síť přináší do lokálních podmínek globální know-how z oblasti udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti. Vodafone tak potvrdil, že mu není lhostejná společenská odpovědnost v oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a korupce. Generální ředitel Vodafonu Balesh Sharma byl za osobní zapojení v prosazování a naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) nominovaný na ocenění Local SDG Pioneer. Výherce tohoto ocenění bude vyhlášen v červnu 2016 na UN Global Compact Leaders Summit v New Yorku.

Do naplňování Cílů udržitelného rozvoje by se podle 82 % Čechů měla zapojit vláda. Soukromému sektoru přiznalo tuto odpovědnost 76 % populace. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos, která jej realizovala pro Asociaci společenské odpovědnosti. „Vodafone si je vědom důležitosti společenské odpovědnosti, a proto se do Národní sítě Global Compact Česká republika zapojil. Členství společnosti v této globální iniciativě OSN znamená, že bude plnit deset principů, které se týkají základních hodnot v oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a boje s korupcí. V jednotlivých oblastech pak budeme reportovat meziroční pokrok,“ uvedla ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti Vodafonu Adriana Dergam.
Hostitelskou organizací Národní sítě Global Compact Česká republika je Asociace společenské odpovědnosti. „Není potřeba vymýšlet nové a další věci týkající se udržitelnosti. Důležité je chopit se toho, co je a uvést to do denního života. A přesně to UN Global Compact nabízí. Je důležité, aby se k výzvě připojovaly významní hráči v oblasti udržitelného podnikání, mezi které bezesporu patří i Vodafone,“ uvedla Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti a představitelka UN Global Compact v ČR.
Vodafone se v souvislosti s novou rolí stal jedním z výrazných hlasů Summitu Global Compact 2030, který se konal 4. května v Praze. Summit uspořádala Národní síť Global Compact ČR teprve rok od svého založení. O celosvětové budoucnosti udržitelného podnikání zde diskutovalo na 300 klíčových světových hráčů. Generálním partnerem Summitu byla Nadace Vodafone Česká republika a Rady kvality ČR.
Nástroje Vodafonu
Vodafone chce zodpovědným podnikáním podpořit inovace v energiích a přispět tím k větší ochraně životního prostředí. V tom by mu měl pomoci i tzv. internet věcí, který má také vliv na zmenšení uhlíkové stopy, díky technologiím umožňujícím přímou komunikaci věcí mezi sebou.
V rámci udržitelného podnikání bude pro Vodafone dál jedním z hlavních cílů i podpora žen a jejich šancí v byznysu a společnosti, stejně jako zaměření na mladé lidi a jejich osobní a profesionální rozvoj. Nástrojem změny společnosti k lepšímu se mají stát mobilní technologie. Například v rámci celosvětové iniciativy HeForShe podporuje mobilní vzdělávání žen-uprchlic. V Česku se pak iniciativa žen z Vodafonu s názvem Women in Technology zaměřila v rámci expertního dobrovolnictví na zvyšování digitálních dovedností sólo matek sdružených v nevládní organizaci Aperio. Na technologie jako nástroj sociálních inovací už přes tři roky sází i Laboratoř Nadace Vodafone.
Nominace Local SDG Pioneer
Generální ředitel Vodafone Czech Republic Balesh Sharma byl v dubnu 2016 nominovaný jako Local SDG Pioneer. Local SDG Pioneer je člověk pracující na jakékoliv úrovni organizace, který se výrazně angažuje na lokální úrovni v prosazování globálních cílů (SDGs). Do této kampaně UN Global Compact bylo navrženo 660 osobností byznysu z celého světa. Z ČR byl jako jediný nominován Balesh Sharma.
UN Global Compact
Iniciativa UN Global Compact vznikla v roce 2000. V současné době má celosvětově přes 13 000 členů, z toho 8 300 z byznysu. Vyzývá firmy a organizace, aby sjednotily svá poslání i každodenní činnosti s obecně přijímanými principy společenské odpovědnosti v oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a korupce.
Kristýna Mazánková, tel: 420777939597 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist