Tiskové zprávy
Portus Praha, o. s. : Akci cihla zahájí herečka Simona Stašová a houslový virtuos Jaroslav Svěcený
Akce cihla již osmým rokem pomáhá lidem s mentálním postižením na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu mimo velké ústavy.
„Chceme napomáhat tomu, aby lidé s postižením nebyli vyčleňováni z naší společnosti, nýbrž mohli žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí. Klíčová je především otázka bydlení (např. chráněné či podporované bydlení) a práce (chráněné dílny, podporované zaměstnání apod.),“ upřesňuje Jiří Sobek, ředitel občanského sdružení Portus Praha.
Start letošního ročníku celonárodní kampaně AKCE CIHLA je spojen se Stavebními veletrhy Brno 2007. Od 17.4. do 21.4. si mohou návštěvníci veletrhu u dvou cihlových stánků zakoupit první benefiční cihly.
Na slavnostním zahájení převezmou šek na 100.000 Kč patroni Akce cihla herečka Simona Stašová a houslový virtuos Jaroslav Svěcený.
„Stavební veletrhy Brno přispějí 100 Kč za každého z prvních 1000 přihlášených vystavovatelů na letošní ročník Stavebních veletrhů Brno. To představuje 100.000 Kč na podporu výstavby a provozu chráněného bydlení a chráněných dílen pro lidi s mentálním postižením.“ přibližuje spolupráci David Pokorný, manažer PR a reklamy Stavebních veletrhů Brno a URBIS INVEST 2007. „Zároveň bude na stejné účely odvedena 1 Kč z každé zakoupené vstupenky. Je tedy nejen v našem zájmu, aby byla v letošním roce pokořena stotisícová hranice návštěvnosti.“ dodává David Pokorný.
Základním pilířem tradiční Akce cihla je prodej speciálních benefičních cihel. Každý, kdo si nadační cihlu zakoupí, přispěje stokorunou na výstavbu chráněného bydlení pro handicapované spoluobčany. Prodej cihel potrvá od května do července 2007.
Letošní Akci cihla pořádá 10 neziskových organizací, jejichž společným cílem je podpora rozvoje neústavních sociálních služeb v jednotlivých regionech.
Cihlové stánky vyrostou během kampaně vždy na několik dní v českých a moravských městech: Praha, Brno, Kolín, Poděbrady, Kutná Hora, České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Jindřichův Hradec, Český Krumlov, Třeboň, Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Plzeň, Třebíč, Olomouc, Prostějov, Opava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Zlín.
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

