https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cast-pristavu-v-antverpach-uzavreli-kvuli-ropne-skvrne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Část přístavu v Antverpách uzavřeli kvůli ropné skvrně

7.6.2024 13:30 | Antverpy (Belgie) (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Druhý největší evropský přístav v belgických Antverpách byl dnes nucen přerušit část provozu kvůli ropné skvrně šířící se z jedné z lodí. Přístav uzavřel zdymadlo a jeden z doků a pracuje na vyčištění vody a 20 lodí. Podle agentury Reuters to uvedla mluvčí přístavu.
 
"Snažíme se učinit vše, co je v našich silách, aby se ropa nerozšířila," uvedla mluvčí. Připustila, že skvrna zatím není zcela pod kontrolou.

Ropa unikla z jedné z lodí, které nabíraly náklad v doku Deurganck. Přístav tento prostor uzavřel a skvrnu monitoruje za pomoci dronů.

Uzavřeno bylo i zdymadlo Kieldrecht, které je podle médií největším zařízením svého druhu na světě. Lodě se s jeho pomocí díky vyrovnání vodních hladin dostávají z doků na otevřené moře.

Mluvčí nespecifikovala, kolik ropy do vody uniklo ani kolik jí bylo ve zmíněné lodi. Kromě vody a dvou desítek plavidel je podle ní nutno vyčistit i přístavní zdi.

Antverpy jsou po Rotterdamu největším evropským přístavem co do objemu odbaveného nákladu. Ročně jím projde přes 13 milionů kontejnerů, což je zhruba o milion méně než v nizozemském přístavu a o pět milionů více než ve třetím Hamburku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist