https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-opet-vycisti-reku-sazavu-a-jeji-brehy-4
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci opět vyčistí řeku Sázavu a její břehy

17.2.2021 15:37 | SÁZAVA (ČTK)
Během uplynulých 15 let se z břehů řeky sesbíralo téměř 400 tun odpadků a pomáhalo při tom 15 500 dobrovolníků.
Během uplynulých 15 let se z břehů řeky sesbíralo téměř 400 tun odpadků a pomáhalo při tom 15 500 dobrovolníků.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dobrovolníci budou i letos uklízet řeku Sázavu a její břehy. Šestnáctý ročník akce Čistá řeka Sázava se uskuteční od 9. do 11. dubna. Registrace dobrovolníků byla spuštěna na www.cistarekasazava.cz, podoba úklidové akce bude záviset na aktuální epidemické situaci. ČTK o tom dnes informovala Jaroslava Tůmová z obecně prospěšné společnosti Posázaví.
 

Loňský úklid Sázavy poznamenal nástup koronavirové pandemie, přesto se akce uskutečnila, i když v pozměněné podobě. Původně třídenní hromadná akce se proměnila na individuální a protáhla se na půl roku. Dobrovolníci k řece vyráželi od dubna do konce října sami nebo po malých skupinkách a ze břehů sbírali vše, co tam nepatří. Ruku k dílu loni přiložilo 448 lidí, kteří naplnili odpadky 291 velkých pytlů. Vyčíslit, kolik tun to bylo, je prakticky nemožné, protože pytle s nasbíraným odpadem nikdo nevážil.

Během uplynulých 15 let se z břehů řeky sesbíralo téměř 400 tun odpadků a pomáhalo při tom 15 500 dobrovolníků. V posledních letech je ale obecně odpadků méně, staré skládky se odkrývají jen minimálně a nové už nevznikají. V prvních letech se řeka uklízela mezi městem Sázava a obcí Pikovice, nyní se čistí napříč dvěma kraji, Středočeským a Vysočinou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

va

vaber

18.2.2021 10:09
záslužná práce ,bohužel nekonečná ,protože chlíváků je mnohem víc než těch pořádných
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist