Když je chladno, tak na klimatické změny tolik nevěříme, ukázal výzkum
Simon Donner spolu se svým studentem Jeremym McDanielsem porovnal vyznění textů názorových rubrik a komentářů hlavních amerických novin s informacemi o počasí v době vydání. Sledovali období mezi lety 1990 až 2010.
Mezi zpracovanými novinami byly například New York Times, Washington Post, Wall Street Journal nebo USA Today. Vědci se zaměřili na vztah mezi průměrnou lokální teplotou, výsledky průzkumů veřejného mínění a vyzněním novinových článků.
A výsledkem je, že lidé, kteří nejsou silně přesvědčeni o klimatických změnách, mají v chladném období tendenci teoriím o globálním oteplování nevěřit. A naopak, během horkých období narůstají jejich obavy z dopadů klimatických změn.
„Náš výzkum může pomoci vysvětlit výrazné změny a nekonzistenci veřejného mínění Američanů k tématu klimatických změn,“ říká Simon Donner.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
již přibližně milióntá - 7. 2. 2013 - M.Z.Bereme li delku obdobi, kdy Zeme ma "pocasi" priblizne v dnesnim vyznamu slova - tedy rekneme miliardu let - a uvazime li, ze ta posledni "klimaticka zmena" byl vykyv rekneme podstatny i "radu stoleti" tak vychazi desetimilion :)Jinak - jak je na tohle oteplovacske tema zvykem, stupidni resp. trivialni tema, trivialni clanek, elementarni chyby v logice a formulacich. Tim, ze se oteplovaci z alibismu naucili psat "klimaticka zmena" (misto oteplovani) stal se nesmyslym i samotny nazev toho clanku - v nadpise to slovo "oteplovani" meli nechat, aby aspon ta trivialni pravda v clanku konstatovana (ze za neobvykleho letniho paraku ci prudke zimni oblevy lide vic veri straseni o globalnim oteplovani) se nevytratila: Kdyz je neobvykle teplo vic lidi veri na globalni oteplovani a kdyz je neobvykle chladno, tak veri vic na co? Na klimaticke zmeny? :) Když je chladno, tak na klimatické změny |